Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi Erzincan’da da yaz tatili süresince camilerde ve Kur'an kurslarında öğrencilere yönelik Kur’an kursları açılıyor.

Kur’an kursları bu yıl 1 Temmuz 2024 tarihinde eğitimlerine başlayacak. Kur’an kurslarında verilecek olan eğitimler 7 hafta sürecek. 7 hafta sürecek olan eğitimler Ol Temmuz-16 Ağustos 2024 tarihleri arasında olacak.

Öğrencilerin yaz Kur’an kurslarına gidebilmeleri için 10 Haziran-08 Temmuz 2024 tarihleri arasında kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Düzenlenecek olan eğitimlerde öğrencilere Kur’an Kerim okuma eğitimlerinin yanı sıra sorumluluk, fedakarlık, yardımlaşma, saygı, zaman yönetimi, empati kurma gibi değerlerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Erzincan Yaz Kuran Kursu (1)

YATILI YAZ KUR’AN KURSLARI

Erzincan’da “Logo Terapi ve İç Huzur" eğitimi düzenlendi Erzincan’da “Logo Terapi ve İç Huzur" eğitimi düzenlendi

Yatılı yaz Kur'an kurslarına kayıtlar ise birinci dönem için 27 Mayıs ile 08 Temmuz 2024 tarihinde alınacak. İkinci dönem için ise 22 Temmuz-05 Ağustos 2024 tarihlerinde alınacak. Öğrenciler yaz tatili başlamadan, Kur'an-ı Kerim öğrenmek ve Dini Bilgilerini artırmak suretiyle verimli bir tatil dönemi geçirmek için il/ilçe müftülüklerine başvuru yapabilecek.

Editör: Haber Merkezi - A