Erzincan’da İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında çok sayıda kişi tutuklandı.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu madde kullanımının ve ticaretinin engellenmesine yönelik yapılan çalışmalarda; E.Ç, Y.E.Ç, N.E isimli şahısların yapılan üst aramasında toplam 5.46  gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir. Soruşturmanın derinleştirilmesi üzerine uyuşturucu maddeleri temin eden C.M isimli şahsın ikametinde yapılan aramada ise 3 adet sentetik ecza maddesi, 2.64 gram esrar maddesi, 58.68 gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir.

Erzincan’da çeşitli suçlardan aranan 9 kişi yakalandı! Erzincan’da çeşitli suçlardan aranan 9 kişi yakalandı!

E.Ç ve A.M isimli şüpheli şahıslara TCK 191. maddesi gereğince “Kullanmak İçin Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak Ya Da Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Kullanmak” suçundan, C.M, Y.E.Ç. N.E ve O.Y isimli şahıslara ise TCK 188. maddesi gereğince “Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal Ve Ticareti” suçundan işlem yapılarak C.M, Y.E.Ç, N.E isimli şahıslar tutuklanmış, O.Y, E.Ç, A.M isimli şüpheli şahıslara ise adli işlemler adli makamlarca yapılmaktadır.

Muhabir: Meltem Tekin