Erzincan’da 4 okulun organize ettiği zeka oyunları etkinliği düzenlendi. Açık havada düzenlenen etkinliğe katılım oldukça yoğun oldu.

Öğrencilerin ve velilerin birlikte katıldıkları ‘Oyununu da al gel’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinliği amacı öğrencileri dijital ortamdan uzak tutarak zeka oyunlarına yönlendirmek ve Erzincan genelinde zeka oyunlarını tanıtarak her kesimin katılımını sağlamak.

Etkinliğe katılan veliler ise zeka oyunları etkinliklerinin daha fazla yaygınlaşmasını istediklerini ifade ederek şu ifadelere yer verdiler: “ileriye yönelik yeni nesil için bence güzel bir etkinlik oldu. Dijital ortamdan sıyrılmak için önemlidir. Hep arkadaşlık hem de paylaşım açıcından her yönden çocukları destekleyici bir etkinlik oldu. Okul yönetimine ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın geleceği için çok kıymetli etkinlikler bunlar. Çocukların gelişiminde çok önemli bu zeka oyunları. Çok keyif alıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

‘Oyununu da al gel’ etkinliği organize eden 4 okul öğretmenleri ise etkinliğin amacı hakkında şu ifadelere yer verdiler: “bu etkinliği 4 okul ile birlikte organize ediyoruz. Veliler çocuklar karşılıklı oyun oynayarak burada keyifli bir vakit geçiriyoruz. Sınıf sınıf oyunlarımızı gruplandırdık. Hedefimiz bu oyunları Erzincan halkının tanımasıdır.  Bizimle beraber gelip bu oyunları oynamasıdır. Önümüzdeki hedefimiz bu olacaktır. Zeka oyunlarını tabana yaymak istiyoruz. Amacımız çocuklarımızı dijital ortamdan uzaklaştırmak. Dijital ortam çocukları kontrol edemediğimiz bir ortam haline geldi. Bizlerde onları oradan alıp böyle zeka oyunlarıyla çocukların problem çözme gibi taraflarını geliştirecek bir hedefe yönlendirmek istiyoruz. Bunu da bütün Erzincan’a yaymak istiyoruz.” Dediler.

Okullarda son ders zili yarın çalıyor, Yeni dönem ise bir hafta geç açılacak Okullarda son ders zili yarın çalıyor, Yeni dönem ise bir hafta geç açılacak

Editör: Haber Merkezi - A