Erzincan İl Müftülüğü ve Erzincan İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Dayanışma Derneği tarafından Kardeşlik Buluşması konferansı düzenlendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan açıklama

Erzincan İl Müftülük konferans salonunda düzenlenen konferansı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen ve Bekir Develi gerçekleştirdi.

Kardeşlik Buluşması konu başlıklı düzenlenen konferansta konuşan Bekir Develi, Gazze meselesine değindi. Konferansın düzenlendiği salon doldu taştı.

Develi  bir neslin Siyonist düşmanıyla büyüdüğünü ifade ederek Siyonistlere “defolup  gideceksiniz sizin  peşinizi bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

79 BİN ŞEHİDİMİZ VAR

“7 Ekim’den beri biliyorsunuz çok garip bir süreç geçiriyoruz. 7 Ekim’den beri utanarak söylüyorum, 79 Bin şehidimiz var. İnsan evladı bunlar. Senin çocuğun sana ne kadar değerliyse kendi elleriyle kendi çocuğunu toprağa veren insan için çocuğu o kadar değerli. Gazeli kardeşlerimiz için. Bunlardan 14 bin tanesi çocuk. 14 bin çocuktan belki 9 bini boyu kendisine atılan füzelerin boyu kadar değil.  Bütün dünya 7 Ekim’den beri olan biteni sadece izliyordu. Birkaç hafta öncesine kadar. Amerika’da ki üniversiteler ayağa kalkana kadar. Dünyada insanlar İslam’a girene kadar. Haber alıyoruz Elhamdülillah. Üzgünüz, kızgınız, intikam ve öfke doluyuz ama öte yandan Milyarlarca Dolar harcasaydık bu Siyonistlerin ne kadar adi, ne kadar aşalık kural tanımaz insanlar olduğunu bundan daha iyi anlatamaz. Allah planlarını tersine döndürdü. Bir nesil Siyonist nefreti ile büyüyor. Bunu kendi elleri ile yaptılar. Videoları görüyorsunuz. Gece yastığa baş koyduğunuzda rahatsız ediyor mu? İsimler bizimkilerle aynı. Ayşe , Fatma, Hatice bizim isimleriyle aynı. Gece eve Siyonist askerleri eve giriyor tüm aileyi katlediyor. “

DEFOLUP GİDECEKSİNİZ

“İşçi çıkaracaklarmış işçide çıkarmıyorlar. Biz bunu çıkar anlatırız diye. Ben size bir şey söyleyim mi? Defolup gideceksiniz. Biz bırakmayacağız bunu. Biz sizin peşinizi bırakmayacağız. Biz protesto etmeye devam edeceğiz. Cenabı Allah bize şerefli bir şahadet nasip edene kadar biz vizesiz ve pasaportsuz Mescid-İ Aksa’da namaz kılana kadar sizinle mücadele etmeye devam edeceğiz. Devam etmek zorundayız. Hanımlardan ordu kuralım içlerinden geçeriz.” dedi.