Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Erzincan'da 6,7,8 ve 9 Haziran tarihlerinde gürültülü sağanak yağış bekleniliyor.

Erzincan'da 5 Haziran Çarşamba günü az bulutlu bir hava olması tahmim edilirken hava sıcaklığı 31 derece olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, öğle saatlerinde Kastamonu’nun doğusu, Sinop’un güneyi, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii ile Erzurum'un kuzey ve batısı, Erzincan ve Bayburt'un doğusu ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Erzincan 05.06.2024 Çarşamba günü az bulutlu bir hava olması beklenilirken 06.06.2024 Perşembe günü gök gürültülü sağanak yağış bekleniliyor.

Ankara: Az bulutlu ve açık 33

İstanbul: Az bulutlu ve açık 31

Erzincan’da evcil hayvanlara ücretsiz aşılama devam ediyor Erzincan’da evcil hayvanlara ücretsiz aşılama devam ediyor

İzmir: Az bulutlu ve açık 36

Adana: Az bulutlu ve açık zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu 41

Antalya: Az bulutlu ve açık 41

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 29

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 28

Erzurum: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ve batı kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 38 (iha)

Editör: Haber Merkezi - A