Erzincan Bahçelievler İlkokulu 1/D sınıfı öğrencileri okuduğu kitabın yazarları ile buluştu.  Minik öğrenciler yazara sorular yönettiler. 

1/D sınıf öğretmeni Kübra Tuğçe Bingöl, öğrencilerine okutmuş olduğu kitapların yazarlarıyla uzaktan erişim yoluyla sınıfta bir araya getiriyor. Öğrenciler okudukları kitapların özetlerini çıkartıp kitap hakkında akıllarına takıldığı fikirleri ve soruları kitabın yazarına bire bir soruyorlar.

Öğrenciler Yazarla Buluştu 3

 Sınıf Öğretmeni Kübra Tuğçe Bingöl, öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için sıra dışı bir yöntemle yazarlarla buluşturuyor.

Bingöl öğretmen, belirlediği kitapları öğrencilerine okutup daha sonra özet çıkarmalarını istiyor. Öğrenciler okudukları kitapların özetlerini sınıfta yaptıkları söyleşilerle birlikte yazarlara soru sorma imkanı buluyorlar.

Öğrenciler Yazarla Buluştu 1

Hemen hemen her hafta bir söyleşi düzenlemeye çabalayan Tuğçe öğretmen, öğrencilere hem kitap okuma bilinci aşılayarak, hem de soru sorma yeteneklerini geliştirerek, aynı zamanda özgüvenlerini arttırıyor.

Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

Bu hafta öğrenciler, "Alaca Efsane" adlı kitabı bitirdiler. Daha sonra öğrenciler, sınıfta kitabın yazarı Melih Tuğtağ ile akılı tahta vasıtası ile bir araya gelerek  söyleşi gerçekleştirdiler.

Öğrenciler Yazarla Buluştu 2

Editör: Haber Merkezi - A