Nilperi bebeğin tedavisinin için Niyaziye Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Erzincan İl Temsilciliği tarafından tek günlük kermes düzenliyor.

SMA Tip 1 Hastalığı teşhisi konulduğu günden bugüne tam 1 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen Erzincan’ın tek SMA-1 hastası olan Nilperi Bebeğin acilen tedavisinin karşılanması amacıyla istenilen rakama halen ulaşılamadı.

Nilperi bebeğin tedavisinin acil olarak gerçekleştirilebilmesi için Erzincan adeta tek yürek oldu. Niyaziye Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Erzincan İl Temsilciliği tarafından Niilperi bebek için tek günlük kermes düzenliyor.

Vakıf tarafından düzenlenen kermeste elde edilen tüm gelir Nilperi bebeğin tedavisine aktarılacak. 

22 Nisan Pazartesi günü saat 9.00 itibari ile Dörtyol Cumhuriyet Meydanı’nda açılacak olan kermeste gıda ürünleri yer alacak. Gıda ürünlerinde özellikle Erzincanlılarında çokça tükettiği ve sevdiği saçta gözleme de sıcak sıcak kermes alanında yapılıp Erzincan halkına servis edilecek.

Gözlemenin yanı sıra el yapımı börek, tatlı çeşitleri, pasta çeşitleri, zeytin yağlı dolma, hamur işi gıdalar ve daha birçok ürünler Nilperi bebek için sizleri bekliyor olacak.

Tercan’da işaret dili kursu veriliyor Tercan’da işaret dili kursu veriliyor