Polonya’da 1-8 Mart tarihleri arasında düzenlenen Özel Sporcular Kayak Dünya Şampiyonası’nda Dünya 5'incisi ve Avrupa 3'üncüsü olan özel sporcu Ayşe Kader Yavuz, kayaktaki başarısıyla adından söz ettirdi.

Erzincanlı özel sporcu Ayşe Kader'in uluslararası başarısı, gururla kutlanıyor!

“Türk bayrağını gururla dalgalandırdım”

Milli sporcu Ayşe Yavuz, Türk bayrağını temsil etmenin verdiği gururla şu ifadeleri paylaştı: ”Erzincanlıyım ve işitme engelliyim. 1-8 Mart tarihleri arasında Polonya’da düzenlenen “Özel Sporcular Kayak Dünya Şampiyonası’na katılarak, Dünya 5'incisi ve Avrupa 3'üncüsü oldum. Kürsüye çıktığımda Türk bayrağını gururla dalgalandırdım. EBYÜ Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor Yöneticiliği 1. sınıf öğrencisiyim. Beni destekleyen başta ailem olmak üzere antrenörüm Cemalettin hocam, Dekanımız Murat Şat hocam, özel sporcu antrenörümüz Cansel Atilla hocama ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Hem okulum adına, hem de tüm sevdiklerim adına Türk bayrağını dalgalandığım ve temsil ettiğim için minnettarım.”

Erzincan'da polisler öğrencilerle birlikte eğlendiler Erzincan'da polisler öğrencilerle birlikte eğlendiler

Milli sporcuya Dekan Murat Şat'tan destek

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şat, milli sporcu Ayşe Yavuz'un başarısını gururla kutlayarak, şu ifadelere yer verdi:

“Bizi her zaman gururlandıran, bizi mutlu eden üniversitemizi, memleketimizi güzel şekilde her yıl onurlandıran özel öğrencimiz, fakültemiz öğrencilerinden Ayşe Kader Yavuz, yurt dışında yapılan alt disiplin yarışmasında dünya 3'üncüsü olarak geri döndü. Başarısında ötürü kendisini kutluyorum. Ayşe, görünüşte sakin ama pistlerde bir o kadar hızlı olan bir öğrencimiz. Takdir edersiniz ki, kızımız yaz kış antrenman yapan ve bu anlamda kendisini ispat eden bir öğrencimiz. Azminden dolayı kendisini tebrik ediyorum. Tabii ki, antrenör hocalarına, Cansel Atilla hocamıza ve fakültemizin güzide hocalarından, milli takım antrenörü olan Dr. Öğretim Üyesi Cemalettin Budak hocamıza da yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu azimle ve gayretle Ayşe öğrencimiz üniversitemizi, memleketimizi her zaman güzel şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Ben de fakülte dekanı olarak sonuna kadar destek vereceğimi ifade etmek istiyorum.”