25-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonaya 42 ilden 286 kulüp ve 560 sporcu katıldı.

Beş ayrı kategoride yapılan müsabakalarda Erzincanlı sporcular büyük bir başarı elde etti. İkinci kategoride birinci, ikinci kategoride ikinci ve üçüncü kategoride ise üçüncü olarak en çok madalya alan il oldular.

Katılan kulüpler sıralamasında ise 286 kulübün yarıştığı şampiyonada ikinciliği paylaşan iki Erzincan kulübü, Türk Telekom Spor Kulübü ve Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulüpleri, büyük şehir kulüplerini geride bırakarak ikincilik kupasını kazandılar.

Ferdi yarışmalarda Erzincanlı sporcular şu sonuçları elde etti:

Karışık Çiftler Kategorisi: Emre Sönmez/Zehra Erdem Türkiye birincisi, Emirhan Budak/Yasemen Bektaş Türkiye üçüncüsü.

Çift Bayanlar Kategorisi: Cansu Erçetin/Yasemen Bektaş Türkiye birincisi, İlayda Özelgül/Sare Ece Başakın Türkiye ikincisi, Aleyna Korkut/Nisanur Çimen Türkiye üçüncüsü.

Tek Bayanlar Kategorisi: Zehra Erdem Türkiye ikincisi.

Çift Erkekler Kategorisi: Mert Tunco/Abdulsamet Özedemir Türkiye üçüncüsü.

Milli Takım Antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin, bu şampiyonaya Erzincan'ı en iyi şekilde temsil etmek için sporcularıyla büyük bir özveriyle hazırlandıklarını belirterek, “Elde edilen bu başarıyla Erzincanlı sporcuların Milli Takım'a seçilme şansı da doğdu. Bu başarıya ulaşmamızda büyük katkıları olan Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne, maddi ve manevi destekleriyle büyük rol oynayan Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulübü ve Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü'ne teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdiler.