21-23 Haziran 2024 tarihleri arasında  Sırbistan'ın Novi Sad Şehrinde 22 Ülkenin katılımıyla yapılan Serbian U17 International turnuvasına Erzincan'dan Ülkemizi temsilen 3 Milli sporcu görev aldı.

Milli takımda yer  alan Erzincanlı 3’ünci sporcumuzda oynadıkları kategorilerde finale kalmayı başararak Ülkemize 1 altın iki de gümüş madalya  kazandırmışlardır.

 Serbian U17 International Turnuvasında milli sporcularımızın aldıkları dereceler şunlardır: Nisanur Çimen-Gökay GÖL 64.karışık çiftin katıldığı karışık çiftler branşında 1’inci olarak Ülkemize altın madalya kazandırırken yine 64. tek bayanın yarıştığı tek bayanlar kategorisinde Aleyna Korkut 2’inci 34 çift bayan sporcunun yarıştığı çift bayanlar kategorisinde Nisanur Çimen-Aleyna Korkut çifti ikinci olarak Ülkemize gümüş madalya kazandırmışlardır.

Batbinton Sıbristan Altın Madalya 2

Erzincan’a Müjde! Ankara-Erzincan Arası 3 Saat Oluyor… Erzincan’a Müjde! Ankara-Erzincan Arası 3 Saat Oluyor…

Böylece Erzincanlı Milli sporcularımız Sıbistan'da yapılan uluslararası bu  turnuvada 3 sporcuyla katılıp 3 final oynayıp 3  madalyayla döndüler.

Turnuvayla ilgili Bilgi veren Sporcularımızın Milli takım antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin: “Milli takım maçları bizim için gurur kaynağımızdır bu maçlara tüm enerjimizi harcayarak hazırlanıyoruz sporcularımızın Avrupa’nın ortasında  aldıkları madalyalarla Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeleri bizi çok duygulandırdı,onlarla gurur duyuyoruz ve Ülkemiz adına daha nice madalyalar kazandırmaları için çalışmalarımızı azimle sürdüreceğiz .Bize desteklerini esirgemeyen Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ,Erzincan Milli eğitim Müdürlüğümüze ve sporcularımızın kulüpleri olan Erzincan Türk Telekom Spor Kulübüne ve Erzincan İl Özel idaresi Spor Kulübüne çok teşekkür ederiz.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi - A