14 Şubat sevgililer gününe sayılı günler kala Erzincan’da çiçekçiler ve hediyelik eşya satan esnafın da yüzünü güldürüldü. Erzincan'da çiçek fiyatları nedir? hangi çiçek tercih ediliyor? detaylar haberimizde...

Erzincan’da 14 şubat sevgililer gününü vatandaş hediye hakkını özellikle çiçekten yana kullanıyor. Çiçekçi esnafı Kadir Kurt, Erzincanlıların özellikle tercihinin papatyadan yana olduğunu ifade ediyor. Kurt; “14 Şubat’ta fiyatlarımızı fazla yükseltmedik. İnsanlarımız herkes sevgilisine, işine çiçek alması için. Fiyatlarımız elimizden geldikçe düşük miktarda satmaya çalışıyoruz. Çeşidimiz gördüğünüz gibi çok bollaştırdık.  her şeyimiz iyi gidiyor. İnşallah 14 Şubat Herkese hayırlı olur, yeni sevgililer herkese murat verir. Her şey yolunda gider.

14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Çiçek Fiyatları2

Erzincan'da minikler teknolojinin peşinde Erzincan'da minikler teknolojinin peşinde

ÇİÇEK FİYATLARI

Şuan güller ithal geldiği için 30 liradan 50 liraya çıktı şu anda açıkçası. Papatyalarımız yine aynı fiyatta 150 liradan veriyoruz, 140 liradan veriyoruz. Saksı çiçeklerimiz çok uygun. Menekşeler şu an 80 lira 100 lira,  kalanşolar şu an 100 lira, orkideler şu an orkideler seralardan çıktığı için biraz daha fiyatları ucuz çifti 500 lira. Mavi orkideler ilk defa Türkiye’ye ithal geldi onlarda 1000 lira. Hediyelik ürünlerde kar kürelerinde yüzde 25 indirim var. Kar kürlerin büyük boyları 300 lira, küçük boyları 250 lira. Yapay güllerimizin teki 25 lira. Fiyatlarımızı uygun tutuyoruz ki herkes alsın.  

ERZİNCANLI EN ÇOK NEYİ TERCİH EDİYOR?

Erzincan’da halkımız genelde papatyayı seviyor. Gülden çok papatyayı seviyor. Ondan dolayı en çok yoğunluğumuz papatya. Biz bir gün öncesinden hediyelerini almayı tavsiye ediyoruz.