Kırmızı grupta play-off eleme karşılaşmasında Anagold 24 Erzincanspor kendi sahasında konuk ettiği Menemenspor’u saf dışı bıraktı. Zorlu gecen karşılaşma uzatmalarda son noktayı koyan Erzincanspor oldu. 1’inci lig yolunda ki ilk eleme karşılaşmasını Erzincanspor 3-2 kazanarak galip gelmesini bildi.

Karşılaşma sonu maç değerlendirmesi yapan Anagold 24 Erzincanspor Teknik Direktörü Bülent Akan, galibiyeti Erzincan’a armağan etti.

Akan: ““Lig içinde,  kupa maçlarında biz bunlara çok antrenmanlıydık. Üst ligdeki takımlarla oynadık. Maçtan önce oyunculara söylerken artık lig bitti, elemeli maçlara geçtik. Akıllı mantıklı ve cesur oynamamız gerektiğini söyledik. Rakibimizi iyi tanıyorduk. Baktığımız zaman Menemen takımı kadro kalitesi, yatırımları açısından grupta ki ilk 3 takımdan birisiydi. Bana göre zor bir elemeye geçtik. Buda çok önemliydi. İç sahada olmanın avantajını çok iyi kullandık. Hiç maçtan kopmadık. İlk atakları 18’inci dakikada kornerden gol yedik. Pozisyonları yokken bizim 3 tane gol pozisyonumuz varken 1-0 geriye düşmek  ondan sonra maçı çevirmek. Uzatmalara gitmek. Uzatmalarda da ayakta kalmak tabi burada oyuna sonrada giren oyuncularımızın da katkısı çok fazla oldu. İnanmışlar ordusuydu. Sahada onun mücadelesini verdik. Allah’ta yardım etti. Maçı 3-2 kazanmasını bildik. Erzincan’ımıza seyircilere ve tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.”

İKİCİ TURDA RAKİP IĞDIR

Kurt: “Şeker hastaları, ışkının o bölgesini kesinlikle tüketmeliler" Kurt: “Şeker hastaları, ışkının o bölgesini kesinlikle tüketmeliler"

 “Iğdır’da sonuçta ligde ilk 3 takımdan birisi. Çok yatırım yapmış. Kaliteli oyuncuları olan organizasyon olan bir takım. Nitekim onlarda 1 -0 yendiler. Pazartesi günü saati TFF bildirecek. Burada ilk maçta avantajı yakalamak istiyoruz.”  

GİDİŞAT NASILDI

“Dışarıdan baktığınızda aslında maç kopmadı. Normal bizde atabilirdik. Onlarda atabilirdi. Nitekim onlar attı. Çok fazla paniklemedik. Sakin kaldık. Bence yerinde yaptık. Çocuklarda o reaksiyonu verdi. Oyuncuların ve teknik ekibin ayağına sağlık. Eleme maçları çok farklı. Maç birden bire kopabilir. Yüklenirsin, arkadan açık bırakırsın. Adam gelir iki dakikada 2 tane atar, maçı kopartır. Onun için mantıklı, sabırlı ve cesur olacaksın. Beklediğimiz süreçti. Git gel olacağını tahmin ettik. Ama ikinci gol hiç beklemiyordum açıkçası. Gerçekten Kemal mükemmel gol attı. Alması geçmesi vurması dönmesi ki ters ayakla onu da kutluyorum.”

2’İNCİ GOLDE NE DÜŞÜNDÜNÜZ?

“İnan bir şey düşünmedim. Çünkü 4,5 dakikada uzatma olur dedim. En az 10 dakikamız var dedim. Bizde duran toplarda etkiliyiz. 1 tane sıkıştırabileceğimizi tahmin ediyordum sonlara doğru. Forveti de çiftleyecektim gol olunca biraz bekledim.”  

Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmayı yaklaşık 10 bin taraftar izledi. Erzincanspor Play-off’un ikinci maçında kendi sahasında Alagöz Holding Iğdır spora karşılaşacak. Çift maç halinde olacak maçların ilki Erzincansporun sahasında oynanacak.