Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig kırımızı grup play-off karşılaşmaları başladı.

TFF 2. lig Kırmızı grupta play-off eleme karşılaşmasında Anagold 24 Erzincanspor kendi sahasında konuk ettiği Menemenspor’u saf dışı bıraktı. Zorlu gecen karşılaşma uzatmalarda son noktayı koyan Erzincanspor oldu. 1’inci lig yolunda ki ilk eleme karşılaşmasını Erzincanspor 3-2 kazanarak galip gelmesini bildi.

Erzincanspor Menemenspor 5

Karşılaşmanın ilk yarısında baskın başlayan Anagold 24 Erzincanspor maçı kendi lehine kontrol altına almaya çalıştı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında 19’uncu dakikada Menemenspor’un 4 numaralı oyuncusu olan Onur Karadeniz kornerden vurduğu kafa topu ile 1-0 öne geçti.

Karşılaşma iki takımında karşılıklı atakları ile devam ederken ilk yarıda daha fazla gol olmadı. İlk yarı Menemenspor’un üstünlüğü ile sona erdi.

Erzincanspor Menemenspor 4

Karşılaşmada ikinci yarı Erzincanspor gol ile başladı. Erzincanspor’un 28 numaralı oyuncusu Hasan Kaya 70’inci dakikada ağları havalandırarak skoru beraberliğe taşıdı.

 Dakikalar 85’i gösterirken Erzincanspor 2’inci golü kendi kalesinde gördü. Menemenspor’un 9 numaralı oyuncusu Kemal Rüzgar 85’inci dakikada gol bularak skoru 2-1 üstünlüğe taşıdı.

Erzincanspor Menemenspor

Karşılaşma tam bitti derken bu sefer sahneye 4 numaralı Kamil İçerin’in muhteşem kafa golü ile 88’inci dakikada skora eşitlik getirdi.

Karşılaşmanın normal süresinde denge bozulmazken uzatmalara gidildi.

Uzatmalarda Erzincanspor 116’ıncı dakikada 9 numarası ile Kubilay Yılmaz attığı muhteşem gol ile Erzincan’ın bir üst tura taşıdı.

Erzincanspor Menemenspor 2

Karşılaşmada her iki takımda 120 dakika boyunca mutlak gol pozisyonlarını değerlendiremedi.

Play-Off eleme karşılaşmasını Erzincanspor 3-2 üstünlüğüyle adını bir Üst lige taşıdı.

Yıldırım şehidin mevlidine katıldı Yıldırım şehidin mevlidine katıldı

Editör: Haber Merkezi - A