Kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'tan Aile ve Gençlik Fonu açıklaması geldi. Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na 9 bin 38 çiftin başvurduğunu, başvuruları onaylanan 2 bin 283 çifte evlilik ve danışmanlık hizmeti vermeye başladıklarını belirtti.

Bakan Göktaş, "Eğitim programlarına katılıp resmi nikahı 15-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşen çiftlerimize yönelik ödemeler bugün itibarıyla başlıyor. İlk etapta başvurusu onaylanan ve evlilik öncesi eğitim programına katılan 450 çifte toplam 67,5 milyon lira destek vereceğiz" dedi.

Gözler Kabine Toplantısı’nda… Bayram tatili, emekli ikramiyesi, yargı paketi... Gözler Kabine Toplantısı’nda… Bayram tatili, emekli ikramiyesi, yargı paketi...

BAKAN GÖKTAŞ DUYURDU

Deprem bölgesinde pilot olarak hayata geçirilen Aile ve Gençlik Fonu'nafona şimdiye kadar 9 bin 38 çiftin başvurduğunu ifade eden Bakan Göktaş, "Projenin pilot uygulamasına Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'dan başladık.

2 YIL GERİ ÖDEMESİZ, 48 AY VADELİ, 150 BİN TL KREDİ DESTEĞİ

Proje kapsamında başvurusu onaylanan çiftlere 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi desteği sağlıyoruz. Fondan yararlanmak isteyen gençlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanması, bununla birlikte evlilik sonrasında sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmesi gerekiyor.

EVLİLİK KREDİSİ ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLIYOR!

Başvurularını yapan çiftlerden şimdiye kadar başvuruları onaylanan 2 bin 283 çifte evlilik ve danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Eğitim programlarına katılıp resmi nikahı 15-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşen çiftlerimize yönelik ödemeler bugün itibarıyla başlıyor. İlk etapta başvurusu onaylanan ve evlilik öncesi eğitim programına katılan 450 çifte toplam 67,5 milyon lira destek vereceğiz" dedi.

Editör: Haber Merkezi - SK