2008-2010 yılları arasında seyirciyi ekrana kitleyen "Aşk-ı Memnu" dizisinde "Şayeste" karakterine hayat veren Fatma Karanfil hayatını kaybetti. Fatma Karanfil, geçtiğimiz günlerde entübe edilmişti.

Kansere yakalanan Karanfil'e teşhis konulduğunda çoklu metastasın başladığı tespit edilmişti.

Fatma Karanfil 2

VEFAT HABERİNİ MENAJERİ DUYURDU

Ece Uslu’nun Yeni Partneri Belli Oldu Ece Uslu’nun Yeni Partneri Belli Oldu

Fatma Karanfil'in vefat haberini menajeri Aslı İslamoğlu şu sözlerle sevenlerine duyurdu:

"Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekânın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur."

Fatma Karanfil 3

FATMA KARANFİL KİMDİR?

3 Şubat 1952'de Eskişehir’de dünyaya gelen Fatma Karanfil, Language and Culture Center’de okuduktan sonra 1968'de Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak sinemaya ilk adımını attı.

1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen fakat daha sonra boşanan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra’ya tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulduktan sonra hastalığı yenen Karanfil, 2001 yılında işine geri dönüş yaptı.

Oyuncu, 2008 yılında Aşk-ı Memnu dizisindeki rolü ile kendini hepimize sevdirdi. Fatma Karanfil Yeşilçam’ın unutulmaz yapımlarından olan Keloğlan‘da Fatma karakterini canlandırmıştı.

Editör: Haber Merkezi -BC