Erzincan’da ev sahipleri ve kiracılar hukuk savaşında Erzincan’da ev sahipleri ve kiracılar hukuk savaşında

Filistin’de yaşanan zulüm unutulmadı

Erzincan’da her hafta Cuma günü Filistin’de yaşanan zulmü gündemde tutarak, “Boykot et, İnfak et, Dua et ve Durma Harekete geç” hatırlatılıyor.

Erzincan Dörtyol Kızılay Meydanında, Erzincan Filistin Dayanışma Platformu, Eğitim- Bir- Sen, Diyanet – Sen, İlim Yayma Cemiyeti, ERDAV, KEYDER, HÜDAPAR, İHYA Vakfı ve birçok sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katılımıyla Filistin’de yaşanan soykırım ve zulmün protesto etmek için bir araya geldiler.

İhya Vakfı Başkanı İbrahim Yıldırım Kur’an-ı Kerim okuyarak program başladı.

Erzincan'da Filistin' Destek Gös (3)

Erzincan Filistin Dayanışma Platformu adına ERDAV Vakfı Başkanı Alaattin Önal bir basın açıklaması yaptı:

“Erzincan’ımızın erdemli insanları!

Siyonist işgal rejiminin seksen yıldır Filistin topraklarında, mazlum Filistin halkına vahşi katliamlar ve sistematik saldırılar gerçekleştirmeye devam etmektedir.

İngilizlerin desteğiyle kurulan Siyonist rejim, kuruluşundan bu yana her türlü vahşeti dünyanın gözleri önünde yapmakta, dünya ise izlemektedir. 7 Ekim Aksa Tufanı'ndan sonra saldırılarını şiddetlendiren Siyonistlerin, yaşlı, çocuk, kadın, erkek demeden, tüm uluslararası kanun ve kuralları çiğneyerek emperyalist batı ve Amerika’nın desteği ile her yeri bombalayıp Filistin'de, tarihin şahit olmadığı soykırım ve katliamlar yapmaktadır. Tarihte belki de ilk kez bir soykırım, bizzat soykırıma uğrayan insanların kameralarından tüm dünyanın gözü önünde canlı canlı ekranlardan seyrediliyor.

Dünya liderlerinin Sessizliği Siyonist çeteye güç vermektir. Siyonistlerin gerçekleştirdiği insanlık suçunun, dünyanın tüm özgür halklarının sabrını taşırmaktadır, Filistin'de yaşanan soykırıma sessiz kalmamak Müslüman olmanın yanında insan olmamızın bir gereğidir. Bu soykırıma ve vahşete karşı haklı olan her türlü tepkiyi göstermemiz gerekmektedir.

Siyonist çete, başta büyük şeytan Amerika olmak üzere emperyalist devletlerin destek ve sessizliğinden güç alıp azgınlaşmaktadır. Siyonist çetenin terörizmine dur deme vakti gelmiş ve geçmektedir.

Erzincan'da Filistin' Destek Gösterisi 2

Zalimsin Dünya!

Zalimsiniz, ses çıkarmayan iktidar sahipleri!

Zalimsiniz, Filistin halkının kanıyla ceplerini dolduran sermayedarlar!

Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka dostlarınız yoktur. Sonra yardım göremezsiniz!.”(Hud suresi 113. ayet)

İnsan haklarından dem vuran batı, söz konusu Müslümanlar olunca üç maymunu oynamaktan hiçbir zaman geri durmamaktadır. Buradan vicdan sahibi tüm halklara sesleniyoruz: Boykotu asla bırakmayınız. Siyonist İsrail mallarını almayınız, Boykot ediniz hatta ikinci aşama Siyonist İsrail mallarını satan marketlere, mağazalara girmeyiniz.

Tüm dünya liderlerine de buradan sesleniyoruz: Siyonist çeteyle her türlü diplomatik, ticari ilişkinizi kesin, limanlarınızı kapatınız.

Erzincan'da Filistin' Destek Gös (2)

Buradan iktidara da sesleniyoruz, İnsani yardımların İlk olarak, İsrail’in kontrolüne ve kısıtlamasına tâbi olmadan Gazze’nin her yerine kesintisiz ve yeterli düzeyde ulaştırılması için her yola başvurulmalıdır.

İkinci olarak, İsrail’e en geniş ve etkili bir şekilde boykot, tecrit ambargo ve yaptırımlar uygulanmalıdır. Türkiye’nin sınırları, limanları, hava sahası Siyonizm, savaş suçlusu, işgalci ve soykırımcı terör devleti İsrail’e tümüyle kapatılmalıdır.

Üçüncü olarak, İsrail’i koruyan Kürecik ve İncirlik askeri üssü Radar üssü kapatılmalı, Batılı güçlerin ve özellikle Amerika’nın kullanımından tamamen arındırılmalıdır.

son olarak ise, Türkiye vatandaşı olup, Filistin'de kardeşlerimizi katleden Siyonistlerin Türkiye vatandaşlığından kesinlikle çıkarılmalıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri ile Hamas arasında askerî işbirliği sağlanmalı.

Bu coğrafyadaki barışın tesisi, ancak Siyonist çeteye karşı durmakla ve tek devletli çözümle Filistin devleti ile mümkün olacaktır, sonuç Erzincan Filistin Dayanışma Platformu olarak bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki: Filistin'in özgürlüğüne giden yolda, Filistin ve Gazze halkının yanında ve onların destekçileri olmaya devam edeceğiz inşallah..

Filistin için direnen ve bu haklı mücadeleyi meydanlara taşıyan tüm vicdanlı insanları Erzincan’dan selamlıyoruz!

Erzincan'da Filistin' Destek Gös

Duamız ve çabamız

“Nehirden Denize Özgür Filistin”dir.

İhya Vakfı Başkanı İbrahim Yıldırım'ın Filistin'de yaşanan acıların son bulması için dua yapmasıyla program sona erdi.

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek