Zamana meydan okumak ve her yaşta genç görünmek için cildinize çok iyi bakmanız gerekir. Doğru cilt bakım rutini sayesinde cildinizi onarabilir ve erken yaşlarda kırışmasını engelleyebilirsiniz. Hatta bazı doğal ürünlerle kolajen artırımına destek olabilirsiniz.

Son yıllarda cilt bakım rutinine doğal yağları eklemek çok popüler hale geldi. Bazı doğal yağlar hücre yenilenmesine destek olarak cildi adeta bebek gibi kusursuz hale getiriyor.

Bir dilimiyle bile mest olacağınız İngiliz Keki tarifi Bir dilimiyle bile mest olacağınız İngiliz Keki tarifi

Vitamin ve mineral kaynağı olan bu yağlar, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltıyor. Kuru, karma ve yağlı cilt tipine sahip olanların kullanabileceği bu yağlar cilt kusurlarını da ortadan kaldırıyor.

Cildinizde zamanla azalan kolajen üretimi ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Cilt elasktik yapısını kaybeder. Kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkma problemi belirgin hale gelir.

Her kadın genç ve kusursuz bir cildin hayâlini kurar. Cildinize gençlik aşılamak için mutlaka bir günlük bakım rutinini uygulamanız gerekir. Son zamanlarda cilt bakım rutinini doğal yağlarla destekleyenler bunun farkını çok iyi görüyor.

Bazı doğal yağlar vitamin ve mineral kaynağı olduğu için cildi besliyor, onarıyor. Hücre yenilenmesine destek oluyor. Bu doğal yağlar cilde adeta gençlik aşılarak aydınlık bir görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı güçlü nemlendirici etkisi ile kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Hücre yenilenmesine destek olarak cildi onarır. Hindistan cevizi yağı ile nemi cilde hapseder cildin kurumasını engelleyebilirsiniz.

Böylece cildinizin erken karışma ihtimal azalır. Hindistan cevizi yağını temiz cildinize masaj yaparak uyku öncesinde uygulayabilirsiniz. Böylece sabah daha canlı bir ciltle uyanmış olursunuz.

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı E vitamini bakımından çok zengindir. Güçlü bir E vitamini kaynağı olan zeytinyağı cildi onarır, yeniler ve sıkılaştırır.

Daha canlı ve aydınlık bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Zeytinyağı cilt için harika bir nem kaynağıdır. Cildi yumuşatır ve kırışmasını engeller. Zeytinyağını yaşlanma karşıtı cilt bakım rutininizde kullanabilirsiniz.

Kaynak: haber merkezi