Altın fiyatları haftaya belirsiz bir başlangıç yaparken, son yedi gün içinde %2'nin üzerinde bir artış göstererek son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu artışın ardında ons altın fiyatlarındaki yükseliş ve düğün sezonunun başlaması gibi faktörler bulunuyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİŞTE

Günboyu gazetesinin haberine göre, ABD'de işgücü piyasasının zayıfladığına dair verilerin etkisiyle Cuma günü ons altın fiyatı 2.392 dolara çıktı. Bu durum, gram altın fiyatlarına da yansıdı ve 24 ayar külçe altının gram fiyatı 2.504 liraya yükseldi. Aynı şekilde Cumhuriyet altını fiyatı da 16.393 liraya ulaştı.

UCUZ HEDİYELİK ALTIN TRENDİ

ŞOK'a gelse alsak dediğiniz Karcher Buharlı Temizleyici geliyor ŞOK'a gelse alsak dediğiniz Karcher Buharlı Temizleyici geliyor

Asdfghj1

Artan altın fiyatları nedeniyle vatandaşlar daha uygun fiyatlı alternatiflere yöneliyor. Kuyumcular, 600 lira seviyesindeki 0,25 gram altın satışlarında artış gözlemlediklerini belirtiyor. Bu küçük, tırnak büyüklüğündeki altınlar, düşük maliyetleri nedeniyle rağbet görüyor.

EYLÜL'DE FAİZ İNDİRİMİ BEKLENTİSİ

Altın fiyatlarındaki yükselişin bir diğer nedeni de ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimi yapacağı beklentisi. Uzmanlar, Perşembe günü açıklanacak yeni enflasyon verilerinin ardından Eylül ayında bir faiz indirimi olasılığının gündeme gelebileceğini öngörüyor.

POWELL'IN AÇIKLAMALARI TAKİP EDİLİYOR

Bu hafta yatırımcıların odağında, ABD'de açıklanacak enflasyon verileri ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı değerlendirmeler bulunuyor. Powell, Salı ve Çarşamba günleri Kongre'de ifade verecek, bu da piyasalar için önemli bir rehber olacak.

Editör: Haber Merkezi - SK