Hicri yılbaşı mesajları ve Muharrem ayı mesajları

"İslam aleminin Hicrî 1445. yılını tebrik eder, İslam dünyası ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan temenni ederim."

Tüm İslam aleminin Hicri yılbaşı mübarek olsun, bu yeni yılın İslam beldelerine ve ümmete refah huzur getirmesini Yüce ALLAH'tan niyaz ederim.

Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı'nın  tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyor, Cenab-ı Allah'tan bizleri; sağlık, birlik ve beraberliğe ulaştırmasını temenni ediyorum.

İslam Alemi için bir milat olan Hicri Yılbaşının ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.

Hicri yılbaşı'mızın tüm İslam alemi için sağlık, huzur ve güzelliklere vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyoruz. Hicri Yılbaşı’mız ve Muharrem ayımız mübarek olsun.

Tüm İslam Aleminin Hicri Yılbaşı’nı tebrik ediyor; Muharrem ayının ümmetin yeniden dirilişine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Hicri Yılbaşımız mübarek olsun.

Zilhicce’nin son gecesini Muharrem’in ilk gününe bağlayan Hicri Yılbaşı Tüm İslam alemine hayırlar getirsin Rabbim mutlu bereketli müjdeler duyacağımız bir yıl eylesin inşallah.

Hicri yılbaşı İslam alemine kutlu olsun! Cenab-ı Allah Muharrem ayında tutulan oruçları ve yapılan ibadetleri kabul ve makbul eylesin.

Bugün Muharrem Ayının ilk günü… Hicri Yılbaşı, Ramazan Ayından sonra en makbul ibadetler Muharrem Ayında eda edilenlerdir Rabbim feyzinden istifade ettirsin. Yapılan dualar tüm dert ve musibetlerin def'ine vesile olsun.

Hcrylbs1

Mekke' den ayrıldı bir güneş bir ay,

Hira onlar için olmuş bir saray,

Gelmek istiyoruz Senin izinde,

Sultanım bizi de muhacirden say.

En Güzel Aşure Günü Mesajları! En Güzel Aşure Günü Mesajları!

Hicri yılbaşı İslam alemi ve insanlık için sağlık ve sıhhate, meşveret ve adalete, huzur ve berekete vesile olsun.

Hicret'in gerçekleştiği gün Hicri takvimin başlangıcı olarak kabul edilir ve Hicri Yılbaşı kabul edilen ay Muharrem Ayı'dır. Dualarımızla bereketlensin bu faziletli gün. Hicri yılbaşı mübarek olsun.

Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır… Böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile Hicri Yılbaşınızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz.

Bugün Hicri Yılbaşı. Kutlu olsun. Ey Resul sana müteşekkiriz. Azmin, sabrın, cehdin, gayretin ve hicretin ile bizleri hidayet nuruna eriştirdin. 1445 yıl sonra da olsa sana şükranlarımızı sunuyoruz. Hamdolsun.

Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı'nın bizlere huzur getirmesini ve yapılan ibadetlerin kabul olmasını dilerim.

Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayının Ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor, yeni yılın; İslam topraklarında akan kanın ve gözyaşının son bulmasına vesile olmasını Cenab-ı ALLAH’tan niyaz ediyorum.

Hicri Yılbaşı’nız hayırlara vesile olsun... Sağlık, huzur ve mutluluğunuz daim olsun. Muharrem ayınız bereketli olsun.  Rabbim, bütün hastalara şifa, dertlilere deva olsun. Zamanımızı en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip etsin.

Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayının bütün dünyada barış, huzur ve sağlık dolu günler getirmesini, Muharrem Ayında oruçların ve dualarının kabul olmasını diliyorum.

Editör: Haber Merkezi - SK