İliç’te kaybolan 9 işçi ile ilgili soruşturmalar takipte

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç Sağkan ve beraberindeki heyet, Erzincan İliç’te maden kazasında kaybolan 9 işçi ile ilgili yürütülen soruşturma hakkında Cumhuriyet Savcıları ve Hâkimlerle görüşerek bilgi aldı.

Erzincan Barosu Başkanı Av. Adem Aktürk, Türkiye Barolar Birliği Başkanı ile Erzincan’ın İliç ilçesinde meydana gelen maden kazası ile ilgili açıklamalarda bulundu:

“Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Av. R. Erinç Sağkan ile birlikte iliçteydik. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç Sağkan ve Gümüşhane Barosu Başkanı Av. Metin Aslan ile birlikte İliçteydik.

Cumhuriyet Savcıları ve Hâkimlerimizle görüşerek İliç Çöpler altın madeni faciası nedeniyle yürütülen soruşturma hakkında bilgi aldık, taleplerimizi ilettik.

Burada görev yapan meslektaşlarımız Av. Mahmut Taşyumruk, Av. Mahmut Göktekin ve Av. Burak Altun ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptık.

Ramazan Çimen, Kenan Öz ve Adnan Keklik'in ailelerini ziyaret ederek başsağlığı diledik, kendilerine her türlü hukuki desteği sağlayacağımızı bildirdik.

Aynı noktada 4'üncü kez heyelan meydana geldi Aynı noktada 4'üncü kez heyelan meydana geldi

Bütün sorumluların yargı önünde hesap verebilmesi bakımından etkin ve şeffaf bir soruşturma yapılmasının takipçisi olacağız.” Dedi.