İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mesut Deniz ve Yönetim kurulundan Muhammed Murat Aykal, İsak Emin Aktepe ve Hacı Dursun GÜNGÖRMÜŞ, 11 Ekim 1951 yılında kuruluş ve 17 Ekim 1951 yılında İlk İmam Hatip Okulu açılmasını sağlamış. Kuruluşunun 72. Yılı etkinlikleri çerçevesinde, İmam Hatip Lise ve Ortaokullarını ve Yöneticilerini ziyaret ederek çeşitli plaketler takdim etti.

İlim yayma Cemiyeti, Ülke milli eğitimine 100 aşkın imam hatip lisesi kazandıran güzel çalışmalar kazandıran Cemiyet, geliştirdiği güzel çalışmalar neticesinde Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına faaliyet gösteren dernek statüsü kazanmıştır.

İlim Yayma Cemiyeti Misyonu “Ülkemizin kalkınmasına; milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmaktır.”

Vizyonu “İlim Yayma Cemiyeti’ni, eğitim ve kültür alanında uluslararası standartlarda kaliteli ve modern hizmet veren; uluslararası sivil toplum kuruluşları arasında etkili ve prestij sahibi olan bir kurum haline getirmektir.”

İlim yayma cemiyeti,  Türkiye’nin bütün illerinde yer alan ve halka yönelik çalışmaların yapıldığı şubeleri ve 10 binlerce öğrencinin barındığı öğrenci yurtları ve eğitim merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca Cemiyet kuruluşundan itibaren ihtiyaç sahibi binlerce öğrenciye burs vermiş. Cemiyetin yaptığı tüm çalışmalar ve Türk Milli Eğitimine desteği neticesinde Cumhurbaşkanlığı tarafından “Üstün Hizmet Plaketi” Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından “Şükran Plaketi” İle takdir edilmiş. Türkiye’nin ilk sivil toplum örgütü olma özelliği bulunmaktadır.

İmam Hatip Lise ve Ortaokullarını ve Yöneticileri

15 Temmuz İmam Hatip Lisesi ve Müdürü Behlül Beksar

Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Müdürü Mehmet Pamukçu

TOBB Binali Yıldırım İmam Hatip Lisesi ve Müdürü Uğur Mutlu

Demirkent İmam Hatip Ortaokulu ve Müdürü Mehmet Atalay

15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu ve Müdürü Osman Çiçek

Şemşeddin Uçar İmam Hatip Ortaokulu ve Müdürü Ümit Şen

Çukurkuyu Fatih İmam Hatip Ortaokulu ve Müdürü Fatih Karakaş

WhatsApp Image 2023-10-18 at 08.11.56

WhatsApp Image 2023-10-18 at 08. (2)

WhatsApp Image 2023-10-18 at 08. (1)

WhatsApp Image 2023-10-18 at 08.14.46

EBYÜ öğrencileri bir başarıya daha imza attı EBYÜ öğrencileri bir başarıya daha imza attı

İmam Hatip Ortaokulu

WhatsApp Image 2023-10-17 at 17. (1)

WhatsApp Image 2023-10-17 at 17. (2)

Kaynak: Haber Merkezi