Orman yasağı olan iller ve yasağın biteceği tarihler Orman yasağı olan iller ve yasağın biteceği tarihler

Türkiye'de hava durumu açısından oldukça hareketli günler yaşayacağız gibi duruyor. Bu kapsamda meteorolojik kaynaklardan da dikkat çeken uyarılar gelmeye devam ediyor. 

İtalya'da etkisini gösteren bir sistemin Kars, Erzincan, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Erzurum illerimizde de etkisini gösterebileceği ifade edildi.

Meteoroloji uzmanı Gökhan Günerler, sosyal medya hesabından konu hakkında şu paylaşımı yaptı: 

"Yarın İtalya'nın kuzeyinde iri şekilde dolu yağışı tahmin ediliyor. Yarın yurdumuzda sadece doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ufak çaplı dolu yağışı görülebilir" 

İtalya'dan Sonra Erzincan, Erzurum, Ardahan. Kars, Ağrı'da Görülecek

Meteoroloji uzmanı Gökhan Günerler’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, Ecmwf (Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi) modeli, Haziran ayının geri kalan günlerinde sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini öngörüyor. Günerler’in paylaşımında, “önümüzdeki hafta Trakya’nın Batı kesimleri, Ege ve Batı Akdeniz’de aşırı sıcak hava etkisinde kalacak” ifadelerine yer verildi. Bayram dönemi ve sonrasında ise aşırı sıcak hava beklentisi olmasa da, sıcaklıkların yine de normallerin üzerinde olacağı belirtildi.

Editör: Haber Merkezi - SK