İsrail: İran İHA saldırısı başlattı İsrail: İran İHA saldırısı başlattı

 Ekonomik zorlukları öne süren canilerin, bebek sahibi olmak isteyenlere sosyal medyadan bebek satışı yapmaya çalıştığı iddia edildi. Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Kırıkkale’de bir kadın 55 günlük kız bebeğini 100.000 TL’ye internete satışa koyarak pazarlık yaptı. Kimliği, doğum raporu olmadan ve evlilik dışı doğan bebek için açıklama kısmına ise “Borçlarım var. Hamilelik ve doğum sırasında çok para harcadım. Sıkıntıları ve bebeği aileme anlatamadım. Tek şartım 100 bin TL. Bebeği istediğiniz yere getirim” notunu düştü.

Bir başka anne ise henüz 40 günlük olan bebeğini ücret karşılığında güvenilir bir aileye vereceğini belirtti. Ücreti ise yüz yüze yapılan görüşme ve güven sonrasında belirleyeceğini de not düştü.

Antalya’da 23 yaşındaki bir kadın ise doğumuna 30 gün kaldığını belirtti kız çocuğunu 110.000 TL karşılığında internetten satışa koydu. İlanda bebeğin doktor kontrolleri ile ultrason görüntülerini de paylaşan kadın, "Acilen bebeğimi vermek istiyorum” derken, doğum masraflarını da alacak kişinin karşılaması gerektiğini söyledi.

İzmir’de bir aile üniversite öğrencisinden 45 bin TL vererek bebeği aldığını söylerken başka bir aile ise hastane masraflarını ödeyerek bebeği kendileri doğum yapmış gibi hastaneye kimliğini vererek üzerine geçirdiklerini anlattı. Başka bir aile de iki yıl önce Güneydoğu’ya giderek iki aylık bebeği aldıklarını itiraf etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuya ilişkin harekete geçti

Konunun detaylı incelenmesi için savcılığa suç duyurusunda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bebek satışı yapıldığı iddia edilen internet sitesi hakkında şikayette bulundu ve erişim engeli talep etti