Karadeniz sahilindeki şehirlerinde ard arda duyulan patlama sesleri tedirginliğe yol açtı.
Sahil güvenlik ekiplerini de alarma geçiren patlama seslerinin henüz kaynağı bulunamazken, sonik patlamanın denizin dibinde veya yer altındaki gaz birikmelerinden kaynaklanacağı ihtimalleri üzerinde duruldu.

Karadeniz’de akşam saat 21.30-23.00 arasında, aralıklarla 4-5 kez duyulan patlama sesi ve yaşanan sarsılma, Bartın, Kastamonu, Zonguldak, Sakarya gibi sahil şehirlerinde hissedildi.

Tedirginliğe neden olan sesin ardından Bartın’ın Amasra ilçesindeki sahil güvenlik botları da limandan uluslararası sulara kadar olan hatta devriye atarak, sesin kaynağını tespit etmeye çalıştı.

Bakan Bayraktar ve Naci Görür, bölgedeki depremler ile ilgili açıklama yaptı! Son depremler Bakan Bayraktar ve Naci Görür, bölgedeki depremler ile ilgili açıklama yaptı! Son depremler

Önce deprem olduğunu düşünen vatandaşlar, yaşanan her patlama sesi ve sarsılmanın ardından art arda 4-5 kez ayrı patlama sesinin daha duyulduğunu belirterek, sesin sebebinin gaz birikmesi, uçakların yol açtığı sonik patlama olabileceği yönünde yorumlar yaptı.

Sosyal medyanın da gündem olan esrarengiz patlama sesin kaynağı belirlenemezken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise Samsun’un Terme beldesinden de sesin duyulduğunu ileri sürdü. Sosyal medya kullanıcıları uzun süre sesin sebebini öğrenmeye çalıştı.