Karaman’dan İliç’teki kaybolan 9 işçi ile ilgili açıklama

TBMM Araştırma Komisyonu İliç’te meydana gelen maden kazasında meydana gelen toprak kaymasında kaybolan 9 işçi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerini dinledi.

Erzincan İliç ilçesinde meydana gelen maden faciasına ilişkin olarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi araştırma komisyonu çalışmalarına devam ediyor.

Erzincan İliç Maden Kazası Tbmm Ç.ş.b

TBMM Araştırma Komisyonu çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerini dinledi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman'ın da görev aldığı komisyon ülkede ki maden kazalarının bir daha yaşanmaması adına ihlallere yer vermeyecek titiz bir çalışma yürütüyor.

Konuya ilişkin olarak konuşan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman açıklamasında: "Erzincan’ın İliç ilçesinde, Madende meydana gelen kazanın araştırılması için TBMM Meclis Araştırma Komisyonu’nun da, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlık yetkililerini dinledik.

İliç maden kazası ve ülkemizdeki madenlerde bu tür kazalar yaşanmaması adına komisyonda çok titiz bir çalışma yürütülüyor.

Önce insan, önce çevre, sonra madencilik prensibiyle hareket edeceğiz.

Erzincan İliç Maden Kazası Tbmm (1)

Meteoroloji’den uyarı: Çok sayıda il gök gürültülü sağanak yağış Meteoroloji’den uyarı: Çok sayıda il gök gürültülü sağanak yağış

İnşallah komisyon Araştırma inceleme sonucunda madenlerimiz de ihmallere yer vermeyecek adımlara imza atılacak. Kazaların yaşanmasına mahal verilmeyecek" ifadelerini kullandı.