Karaman’dan İliç’teki maden kazası ile ilgili açıklama

Erzincan İliç’te meydana maden kazası ile ilgili kurulan TBMM Araştırma Komisyonu çalışmaları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık yetkilileri ile devam ediyor.

Erzincan İliç ilçesinde meydana gelen maden faciasına ilişkin olarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi araştırma komisyonu çalışmalarına devam ediyor.

Tbmm Iliç Komisyonu Çsg

Erzincan’da elektrik kesilecek! Cuma ve Arefe günü Erzincan’da elektrik kesilecek! Cuma ve Arefe günü

TBMM Araştırma Komisyonu çalışmaları kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerini dinledi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman'ın da görev aldığı komisyon, madenlerde iş sağlığı ve güvenliği konusunda da geliştirici çalışmalar yürütüyor.

Konuya ilişkin olarak konuşan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman açıklamasında: "Bugün Erzincan’ın İliç ilçesinde, Madende meydana gelen kazanın araştırılması için TBMM Meclis Araştırma Komisyonu’nun da, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık yetkililerini dinledik.

Madenlerde İş sağlığı ve güvenliği açısından tüm bilgileri ve detayları konuştuk ve istişare ettik.

İliç maden kazası ve ülkemizdeki madenlerde bu tür kazalar yaşanmaması adına komisyonda çok titiz bir çalışma yürütülüyor.

Önce insan, önce çevre, sonra madencilik prensibiyle hareket edeceğiz.

İnşallah komisyon Araştırma inceleme sonucunda madenlerimiz de ihmallere yer vermeyecek adımlara imza atılacak. Kazaların yaşanmasına mahal verilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek