Erzincan’da meyvecilik konusunda ar-ge çalışmaları ve projeler yürüten ve bölgede 18 ile hizmet veren Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde görev değişimi yaşandı. Erzincan Gıda Kontrol Müdürlüğü’nde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak görev yapan Samet Karataş, Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nün yeni müdürü oldu.

Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “Bakanlık Makamının 28.06.2024 tarihli ve 14806755-14806647 sayılı olurları ile Sayın Samet KARATAŞ Enstitümüzün Müdürlük görevine 08.07.2024 tarihi itibariyle başlamıştır.

Erzincan’da yangın:Başka bölgelere sıçramadan kontrol altına alındı! Erzincan’da yangın:Başka bölgelere sıçramadan kontrol altına alındı!

Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü, Sayın Samet KARATAŞ liderliğinde daha da ileriye taşınacak ve tarım sektöründe önemli bir rol alarak konumunu pekiştirecektir. Enstitümüz adına tebriklerimizi sunar başarılar dileriz” denildi.​

Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Enstitü Müdürlüğü görevine atanan Samet Karataş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bakanlığımız, Personel Genel Müdürlüğü yazılı emirleri ile Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne Müdür olarak atamamız gerçekleşmiştir. Başta Tarım ve Orman Bakanımız, Personel Genel Müdürümüz ve TAGEM Genel Müdürümüz olmak üzere bu görevi bizlere layık gören tüm devlet büyüklerimize teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Editör: Haber Merkezi - SK