KDV’den muaf arazi ve arsa satışına vatandaşlara 24 ay vadeli satış imkânı sunulacak. 21-23 Kasım tarihleri arasında müzayede gerçekleştirilecek.  İşte ayrıntılar…

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, 44 ilde bulunan 622 farklı arsa ve araziyi açık artırma yöntemiyle satışa çıkarıyor.  Satışlarda, toplam bedelin yüzde 25’i peşinat olarak ödenirken, kalan kısmı için 24 aya kadar vade seçeneği bulunuyor ve ayrıca KDV muafiyeti desteği veriliyor. İşte KDV’siz arsa satışı hakkında bilgiler…

44 İLDE 622 ARSA VE ARAZİ KDV'SİZ SATILACAK

Muş'ta lahana üretimi ekonomiye can veriyor Muş'ta lahana üretimi ekonomiye can veriyor

Kampanya kapsamında İstanbul, Çanakkale, Antalya, Mardin ve Kocaeli gibi önemli illerde yer alan arsa ve araziler öne çıkıyor.

Peşin ödeme yapmak isteyen alıcılar için cazip bir avantaj da sunuluyor. Arsayı peşin olarak satın almak isteyenlere yüzde 20 indirim uygulanacak. Bu fırsat, yatırımcılara daha uygun koşullarda gayrimenkul sahibi olma fırsatı tanıyor.

21-23 Kasım tarihleri arasında arsalar için açık artırma yapılabilecek. Arsalara internet üzerinden de teklif verilebilecek.

arsa ve tarla satışı

KAHRAMANMARAŞ VE MALATYA'DA KDV'SİZ ARSA SATIŞI

Kahramanmaraş ve Malatya'da da ayrıca 245 muhtelif arsa satışa sunulacak. Süreç Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından yönetilecek. KDV'den muaf olacak arsalar 16 Kasım'da açık artırma ile satışa sunulacak.

Kahramanmaraş ve Malatya'nın merkezi yerlerindeki yatırımlık arsalar için ikamet şartı bulunmakla beraber 16 Kasım 2023 tarihinde saat 10.30'da düzenlenecek olan açık artırmaya online katılım da sağlanabiliyor. Ayrıca internet üzerinden (www.emlakmuzayede.com.tr) de teklif verilebilecek.