Fenomen Çılgın Palyaço Abdullah Yılmaz 23 yaşında ve işitme engelli bir gencimiz. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi BESYO Spor Yöneticiliği öğrencisi. Abdullah Yılmaz, hayat dolu, cıvıl cıvıl bir genç. Geçtiğimiz günlerde geçirdiği küçük bir kaza sonucu ayağını kırdı. Ziya Gökalp İlkokulu tarafından düzenlenen Zeka ve Akıl Oyunları Şenliğini duyunca kırık ayağına aldırış etmeden şenliğe koştu. 

Erzincan’dan Tunceli’ye 15 saatlik gezi düzenlendi Erzincan’dan Tunceli’ye 15 saatlik gezi düzenlendi

Kırık Ayağıyla Çocukları Eğlendirdi 4
Çocukların mutlu olmalarını çok önemsediğini dile getiren Fenomen Çılgın Palyaço Abdullah Yılmaz, “böyle bir günde onları yalnız bırakamazdım. Zeka ve Akıl Oyunları Şenliği onlar için son derece önemli. Eğitim yılının sonlarına yaklaştığımız bugünlerde hem öğrenmek hem de eğlenmek onların en doğal hakkı. Ben de onları yalnız bırakmamak adına buraya geldim. Ayağım kırık ama onların sevinci, mutluluğunun yanında kırık ayağımın pek bir önemi yok.  Benim için çocukları mutlu etmenin yolu sadece hediyeler almaktan, istedikleri yiyecekleri yemelerine izin vermekten geçmez. Aslında çocukları mutlu etmek sanılandan çok daha kolaydır. Onların tek istedikleri ilgi ve onlarla özel anları paylaşmaktır. Onlarla bağ kurmak için oyun oynamalısınız. Eğer sizinle güçlü bir bağı olan bir çocukluk geçirmesini sağlarsanız çocuğunuzun mutlu olacağından emin olabilirsiniz. Oyun oynamak çocuğunuzu o an için mutlu ediyor gibi gözükse de gelecekteki mutluluğu için de önem taşımaktadır. Bloklardan kuleler yapmak, en sevdiği oyuncaklarıyla doktorculuk oynamak gibi kurgulanmamış anlık oyunlar çocuğunuz için çok faydalı olacaktır. Oyun oynamak keşfetmek, yaratmak anlamına gelmelidir” diye konuştu.

Kırık Ayağıyla Çocukları Eğlendirdi (1)
Zeka ve Akıl Oyunları Şenliği’nde çocukların yoğun ilgi gösterdiği Fenomen Çılgın Palyaço Abdullah Yılmaz, kırık ayağına rağmen çocuklarla oyun oynayıp, onlarla şarkı söyledi.

Editör: Haber Merkezi - SK