Kızılay yurt içi ve yurt dışı kurban fiyatları 2024 belli oldu. 2024 yılında Kurban Bayramı 16 Haziran Pazar günü idrak edilecek. 4 gün sürecek Kurban Bayramı sürecinde milyonlarca Müslüman İslam’ın şartları gereği kurban kesecek. Kimileri kendi imkanlarıyla kurban keserken kimileri de bağış yapacak. Kızılay Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, 2024 yılı kurban bedel fiyatlarını açıkladı.

KIZILAY YURT DIŞI (GAZZE) VE YURT İÇİ KURBAN BAĞIŞ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Kurban Bayramı 2024 için sayılı günler kala Kızılay kurban bağış fiyatları belli oldu. Kızılay Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, 2024 yılı kurban bedel fiyatının yurt içi ve Gazze için 11 bin 750 lira, yurt dışı için ise 4 bin 300 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Kampanyada şöylele denildi: 'Türk Kızılay olarak Gazze’deki saldırılarda hayatları olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine başta gıda, barınma, hijyen ve bebek malzemeleri olmak üzere yardımlarımız devam ederken, 2024 Filistin/Gazze Kurban vekaletlerinizi de Türkiye’de kesip, konserve olarak Gazze İyilik Gemisi ile bölgeye ulaştıracağız. 
Her kurban olduğu gibi bu kurban da siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle İslami usullere uygun, hijyenik ortamlarda kesilerek konserve haline getirilen kurban eti Filistin ve Gazze’ye ulaşsın, kurban bereketi yıl boyu sürsün.  

İşte o il konutta 29’uncu sıraya yükseldi İşte o il konutta 29’uncu sıraya yükseldi

Yurt dışından vekâlet vermek isteyen bağışçılar135$ || 125€ tutarındaki kurban hisse bedellerini;

  • Web sitemizde ödeme aşamasında karşılaşacakları “Yurt Dışı” menüsü başlığı altında Sofort, Giropay, MyBank, Ideal, EPS, Bancontact gibi ödeme yöntemleri ile kurban bedellerini gönderebilirler.
  • Almanya ve Avusturya’daki bağışçılarımız İş Bankası'nın ParaGönder Uygulaması ile kurban bedellerini gönderebilir.
  • Aşağıda belirtilen Turkish Red Crescent Society Bank account number for international donations / Ziraat Bank International AG hesaplarından yapabilirsiniz Yurt dışından göndereceğiniz kurban bağışlarınız için hesap numaralarımız;

ZIRAAT BANK INTERNATIONAL AG
Myliusstrasse 14, 60323
Frankfurt am Main
KONTO NO: 1080000001
BLZ: 512 207 00
IBAN NO: DE26 5122 0700 1080 0000 01
SWIFT: TCZBDEFF

Kızılay Vekaleten Kurban Bedelleri 2

2024 YILI KURBAN VEKALET ÜCRETİ NE KADAR?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV olarak 2024 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11 bin 750 lira, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olarak belirlediklerini ifade etti. Erbaş, vatandaşların, il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla TDV kurban programına katılabilecekleri gibi www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden de bağış yapabileceklerini belirtti.