Dünyayı yazılım vurdu, Uçaklar, Bankalar, ATM, Tv yayınları durdu Dünyayı yazılım vurdu, Uçaklar, Bankalar, ATM, Tv yayınları durdu

Özge Özacar yaz sonunda Kızılcık Şerbeti’nin 3. Sezonu için sete başlaycak. İşindeki başarısı kadar akademik eğitimi ve destek verdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu Teknolojide Kadın Derneği tarafından düzenlenen Cumhuriyet’in 100. yılında Teknoloji’nin 100Leri projesi için yapay zeka ve teknolojinin sanatın evrimine olası etkisi konulu bir konuşma yaptı.

Özge Özacar2

Türkiye’nin önde gelen markalarının desteklediği ve öğrencilerinin yüzde sekseninin kadın öğrencilerden oluştuğu projenin mezuniyet töreninde konuşan Özge Özacar; “Üretken yapay zekanın mesleğim başta olmak üzere, toplumsal tüm olası dönüşümlerine merak duyan genç bir kadın olarak konuşmacı olmak benim için harika bir deneyim oldu. Teknolojinin sanatın evrimine olası etkileri üzerinden başlayarak; insanın adaptasyon kabiliyetine değindiğim konuşmam, dilerim ki iyiliğe ve güzelliğe vesile olur” dedi.

Özge4

Editör: Haber Merkezi -BC