2024 yılı Kurban Bayramı tarihinin yaklaşmasıyla  milyonlarca emekli ne kadar ikramiye yatacak? Ne zaman yatacak? Bu soruların cevabını merak ediyor.

Yılda iki defa biri Ramazan Bayramı diğeri Kurban Bayramı olmak üzere iki bayram öncesinde emekli  ikramiyeleri  veriliyor.

 Ödemeler bayramdan önce yapıldığı için bu Kurban Bayramı'nda ikramiyelerin en geç 14 Haziran Cuma gününe kadar yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

16 Haziran'da kutlanmaya başlanacak Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekli bu sorunun cevabını merak edip araştırıyor. Geçmiş yıllardaki örnekler göz önüne alındığında ayrıntılar belli oldu.

EMEKLİ İKRAMİYESİ EN KADAR, KAÇ TL?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilerin bayram ikramiyelerine yüzde 50 oranında zam yapıldığını açıkladı. Böylece emekli ikramiyeleri 3 bin liraya yükseldi. İki dini bayramda emekliye toplamda 6 bin lira ödeme yapılacak.

Tüm emekliler 3 bin lira oranında bayram ikramiyelerini alacak.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Kurban Bayramı 2024 yılında 16 Haziran Pazar günü başlayacak. Buna göre 15 Haziran Cumartesi günü öncesi emekli bayram ikramiyeleri ödemelerinin yapılması bekleniyor. Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılmıştı.

4A (SSK) kapsamında gelir ve maaş alanların ödeme günü 17 ve 18 olanlara 2 Nisan'da; 19, 20, 21 ve 22 olanlara 3 Nisan'da; 23, 24, 25 ve 26 olanlara 4 Nisan'da ikramiyeler yattı.

Türk kahvesine yine zam geldi Türk kahvesine yine zam geldi

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Emekli bayram ikramiyeleri, maaş alınan banka aracılığıyla hesaplara aktarılıyor. Bayram ikramiyeleri e-Devlet üzerinden kontrol edilebilir.