Öğretmenler dikkat! Belgeler erişime açıldı Öğretmenler dikkat! Belgeler erişime açıldı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Sınav giriş belgelerinin yayımlanmasıyla birlikte LGS sınav yerleri de açıklanmış oldu. Sınav giriş belgeleri, sınav günü öğrencinin sınava gireceği sırada hazır olacak.

LGS SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, LGS kapsamındaki merkezî sınava yönelik sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri ile sınav tedbirlerine ilişkin bilgilere e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşılabilecek.

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınacak ve onaylanarak öğrencilere ulaştırılacak.

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti büyükelçilik, başkonsolosluk veya konsolosluklarından alacak ve onaylatacak.

ÖĞRENCİLERİN YANINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

Öğrencilerin sınava gelirken yanlarında fotoğraflı onaylı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerini bulundurması gerekiyor.

Belge üzerinde kimlik bilgileri, sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri bulunacak.

Geçerli kimlik belgesi ve onaylı sınav giriş belgesi olmayan öğrenciler sınava alınmayacak.

LGS sınavı kaç oturumdan oluşuyor? Toplamda kaç soru sorulacak?

2024 LGS sınavı 2 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek. LGS sonuçları 28 Haziran'da açıklanacak. Sınav birinci oturumda 50 sözel sorudan oluşacak ve 75 dakika sürecek, ikinci oturumda ise 40 sayısal sorudan oluşacak ve 80 dakika sürecek.

LGS sınavına az bir zaman kala adaylar karşılarına gelecek sorulara gözlerini çevirdi. Peki 2 oturumda gerçekleşecek sınavda ilk oturum ve ikinci oturumda hangi bölümlerden sorular gelecek?

Birinci oturumda Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil; ikinci oturumda Matematik ve Fen Bilimleri soruları yer alacak.

Editör: Haber Merkezi - SK