Limon’dan, Esnaf kredileri ile ilgili açıklama

Türk kahvesine yine zam geldi Türk kahvesine yine zam geldi

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon’dan Esnaf kredi faiz artışının geri alınması ile ilgili açıklama yaptı.  

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bedir Limon, Esnafa verilen kredininin faiz artışının yüksekliğinden bahsederek artışın geri alınması ile ilgili açıklamada:

Erzincan Esob Başkanı Bedir Limo

Limon, “Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız Bedir Limon, Esnaf Kredi Faiz Artışının Geri Alınmasını talep ediyoruz.” Dedi.
Limon Halkbank tarafından verilen hazine destekli Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla verilen kredilerin taksit ödemelerinin arttırılması ile ilgili açıklamada:

HALKBANKASI KREDİLERİ

Limon, “Hazine ve Maliye Bakanlığı destekleri Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimiz aracılığıyla Halkbank tarafından Esnaf ve Sanatkarlarımıza kullandırılmış olan kredilerin devam eden taksit ödemeleri maalesef kademeli olarak 10-15 puan aralığında artırılmıştır.
Kullandırılan krediler her ne kadar değişken faizli kredi olarak verilmiş olsa da bu uygulama Esnafımızın üstüne ağır bir yük getirecektir.
FAİZ ARTIŞININ KALDIRILMASI

Esnaf Kefalet Kredi Faiz Oranları

Kesinlikle bir güncelleme beklemezken yapılan uygulamanın bizleri üzdüğünü ve böylesine bir faiz yükünün altından Esnaf ve Sanatkarımızın kesinlikle kalkamayacağını önemle belirtmek isteriz.
Ülkemizin ekonomisinin temel taşı olan ve ağır ekonomik şartlar altında var olma mücadelesi veren esnaf ve sanatkarların kullanmış oldukları kredilere yapılan bu faiz artışlarının kaldırılmasını Her daim Esnaf ve Sanatkarlarımızın yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Hükümet yetkililerimizden önemle talep ediyoruz.” Diye açıklama yapıldı.