Yüksek elektrik faturalarından  kurtulmanın  yöntemleri! Yüksek elektrik faturalarından kurtulmanın yöntemleri!

Almanya, yaşlanan nüfusun yarattığı işgücü açığını kapatmak ve ekonomik dengeleri sağlamak amacıyla göçmen işçi alımlarına devam ediyor. Almanya'ya çalışmaya giden vatandaşların alacakları aylık ücret ve beklenen şartlar, işgücü piyasasının taleplerine ve niteliklerine göre şekilleniyor.

Almanya'da çalışmak isteyen göçmenlerden beklenen başlıca şartlar arasında belirli bir mesleki yeterlilik ve deneyim, dil bilgisi (genellikle Almanca), işveren tarafından talep edilen özelliklere uygunluk, vize başvuruları için gerekli belgelerin sağlanması ve başvuruların doğru şekilde tamamlanması yer alıyor.

PEKİ ALMANYA'DA MAAŞ TUTARLARI NE KADAR?
Almanya'da yaşlı nüfusun artmasıyla birlikte genç nüfus ihtiyacı ve işçi açıkları günden güne büyümeye devam ediyor. Türkiye'den sık sık işçi alımı yapan Almanya'nın verdiği maaş tutarları da merakla araştırılıyor. 

Yapılan son haberlere göre Almanya'nın 3 bin 700 Euro yani 108 bin TL maaş ödemesi yapılacağı öğrenildi. Almanya tek başına yaşayan kişilere kira- yakacak ve vergi destekleri hariç olarak toplam 563 Euro ödeme yapıyor. Bu miktar güncel olarak 502 Euro ancak 1 Ocak tarihinde güncellenecek. Yardıma muhtaç olan çiftler bu ödemeden ayrı ayrı faydalanabiliyor.

15-18 yaş aralığındaki çocuklar için 471 Euro ödeme yapılacak. Güncel olarak bu tutar 420 Euro. 7-14 yaş arasındaki çocuklar için 390 Euro, 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için çocuk başına 357 Euro ödeme yapılacak. 

Türkiye'den kaçan ve iltica başvurusu kabul edilmeyen kişiler bu paranın 70 Euro kadar tutarını alabilecek. Ancak iltica başvurusu kabul edilen kişiler ödemenin tamamından faydalanabilecek. Yani bir anne ve iki çocuğuna yeni senede 1343 Euro ödeme yapılacak. 

Eğer babanın da yardıma muhtaç olduğu tespit edilirse 563 Euro daha ödeme yapılacak. Ailenin kira, yakacak, radyo televizyon vergileri ise devlet tarafından karşılanacak. Çocuğu olanların okul yardımı, vergi indirimleri, aylık gelir gibi tutarlarla toplam 3 bin 700 Euro tutarlarında ödeme yapılmış olacak.

Kaynak: Haber Merkezi