Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2. ara tatil tarihinin ne zaman olacağıyla ilgili açıklama yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu takvim ile 2. ara tatil tarihleri belli oldu. Bu yıl 10-12 Nisan tarihleri aralığında Ramazan Bayramı'na denk gelen ara tatilin bayram ile birleştirilip birleştirilmeyeceği konusu merak ediliyor.

İkinci dönem olacak olan ara tatil, 8 Nisan 2024 Pazartesi tarihi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında yapılacak. Takvime göre 2024-2025 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2024 tarihinde başlayacak.

NİSAN AYI ARA TATİL KAÇ GÜN OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın takvimi kapsamında 2. ara tatil 8 ve 12 Nisan tarihleri arasında olmak üzere 4 günü kapsamaktadır.

6 NİSAN VE 14 NİSAN ARASI İDARİ İZİN SAYILACAK

9 gün olarak birleştirilen Ramazan Bayramı'nda kamu ve kamu bünyesindeki tüm vatandaşlar 6 Nisan Cumartesi ve 14 Nisan Pazar tarihleri arasında idari izinli olacak. Fakat 9 günlük tatilin bir kısmının hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle öğrencilerin tatiline yansımayacak. Eğitim süreci, 15 Nisan Pazartesi günü kaldığı yerden devam edecek.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 Nisan tarihinde başlayacak olan bayram tatili öncesindeki 1,5 günlük sürenin memur vatandaşlar için idari izin olarak sayılacağı bilgisini verdi.

Bakandan öğretmen atamaları kadroları ile ilgili tarih geldi Bakandan öğretmen atamaları kadroları ile ilgili tarih geldi

Kamu kurumunda çalışan vatandaşlar hafta sonu izinli olmalarından dolayı bayram öncesi 6-7 Nisan 2024 tarihlerinde tatil yapacaklar. Alınan 1,5 günlük İdari İzin sonrasında Çarşamba günü başlayacak bayram tatiline Pazartesi ve Salı günleri de dâhil edildi.