Son olarak Star TV'de yayınlanan Ömer dizisinde rol alan Merve Dizdarın, bir süredir Cihan Ayger ile ilişkisi vardı. İlişkilerini gözlerden uzak yaşamayı tercih eden ünlü çift, evlendi.

Merve Dizdar

İki sezon süresince Star TV'de yayınlanan Ömer dizisinde Nisa karakterini canlandıran Merve Dizdar, oyunculuk performansıyla olduğu kadar özel hayatıyla da gündemden düşmüyor. 2021 yılında Gürhan Altundaşar’dan boşanarak ayrılan Merve Dizdar, aradığı aşkı Cihan Ayger'de bulmuştu.

Merve Dizdar 1

Bir süredir evlenecekleri konuşulan ünlü çift dünyaeviene girdi. Dizdar ile Ayger Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde evlendi.

Fatih Artman "Kimler Geldi Kimler Geçti" Dizinde Fatih Artman "Kimler Geldi Kimler Geçti" Dizinde

Merve Dizdar 2

"GÜRHAN’LA ARKADAŞ KALARAK AYRILDIK"

Diğer yandan Merve Dizdar, 2018 yılında evlendiği eşiyle ayrılma kararı aldıklarını "Gürhan'la karşılıklı konuşarak ve arkadaş kalarak ayrıldık. Fakat bunu dışında ortaya atılan tatsız iddiaların hiç gerçeklik payı yok. Yapmayın böyle şeyler... Zor bir dönem yeterince. Ne eski eşim ne de ben birbirimizi aldatmadık. Herhangi biriyle yasak aşk yaşamadık. Sadece bitti! Rica ediyorum" diyerek duyurmuştu.

Cihan Ayger de 2020 yılında Elif Boyner’le evlenmiş, ancak evlilikleri bir yılda sona ermişti.

Merve Dizdar 3
Ayrıca Merve Dizdar, yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filmi ile 76. Cannes Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne sahip olmuştu.

Editör: Haber Merkezi -BC