Seçilen muhtarın ilk icraatı bu oldu! Seçilen muhtarın ilk icraatı bu oldu!

Meteorolojiden uyarı! Batıda toz taşınımı, doğuda çığ tehlikesi!

ÇARŞAMBA GÜNÜ SICAKLIK AZALACAK

Meteoroloji hava sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren kuzey kesimlerde azalacağını ve ülkenin batısında toz taşınımı ve doğusunda çığ tehlikesi olduğunu açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre ülke genelinde yağışlı hava beklenmiyor. Bütün bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği, öğle saatleri sonrasında İç Anadolu bölgesinin doğusu, Doğu Akdeniz bölgesinin iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimleri, Doğu Anadolu bölgesinin batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin kuzeybatısının aralıklı olarak parçalı bulutlu geçeceği tahmin edilmekte.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile Batı Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde ara ara puslu hava şartı bekleniyor. Marmara ve Ege bölgesinde aralıklı olarak toz taşınımı görüleceği tahmin edilmekte. Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BATIDA TOZ AŞIMI DOĞUDA ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI!

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Marmara ve Ege bölgesinde aralıklı olarak toz taşınımı beklendiğinden dolayı gerçekleşebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi olduğundan dolayı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.