Metiner’den Erzincan’daki Filistin Bayrağının engellenmesi açıklaması

Mehmet Metiner, Erzincan Şehir Stadında TürkiyeAzerbaycan arasındaki müsabakada bir vatandaşın Filistin Bayrağı açmasını engellenmesi ile ilgili açıklama yaptı.

24.Dönem Adıyaman, 25 ve 26. Dönem İstanbul AK Parti Milletvekili, Demokrasi ve Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Metiner, Erzincan şehir stadında Filistin Bayrağının açılmasına izin verilmemesi ile ilgili açıklama yaptı.

Mehmet Metiner Sosyal Medya Hesabından yaptığı açıklamada:

Metiner, “Erzincan Valisi değerli Hamza Aydoğdu aradı. Staddaki Filistin bayrağının açılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi; “O gün UEFA’nın denetiminde/gözetiminde Türkiye-Azerbaycan arasında bir spor müsabakası vardı. UEFA bu tür uluslararası maçlarda kural koyma yetkisi olan tek kuruluş. UEFA stadda Türk ve Azerbaycan bayrakları dışında hiç bir bayrak ve flamanın asılmaması yönünde karar bildiriminde bulundu. O görüntüler münferit bir olaydı. Eşiyle spor müsabakasını izlemeye gelen değerli ve duyarlı bir hemşehrimiz Filistin bayrağını açınca orada görevli memurlarımız da UEFA kararları doğrultusunda uyarı ve ikazda bulunmuşlar. Olay büyümeden önlendi. Her hangi bir olumsuzluk da yaşanmadı. Keşke UEFA kararına rağmen Filistin bayrağı açıldığında görevlilerimiz o tarz nahoş bir müdahalede bulunmak yerine farklı bir tarz izleselerdi. Çok üzüldüm. Ortada bir şikayet yok. Ama buna rağmen o iki görevli hakkında idari tahkikat açtırdım. O tarz nahoş bir müdahale asla tasvip ettiğimiz bir şey olamaz.

Sayın cumhurbaşkanımızın ve aziz milletimizin bu konudaki hassasiyeti herkesin malumudur. Filistin ve Gazze hassasiyeti bizim için her şeyin üstündedir. Erzincan’ımızın böyle bir olayla gündeme gelmiş olmadı elbette bizi üzmüştür. Sma ortada bir kasıt olmadığı gibi şikayet de yok. Nahoş nir müdahale tarzı var. O konuda da Valilik olarak gerekli idari tahkikatı açmış bulunduk.” Değerli Valimizi yakından tanırım bilirim. Bu konudaki hassasiyetini de çok iyi bilirim. Duyarlılığı için teşekkür ederim.

Erzincan’dan Filistin’e Arafat Duası Erzincan’dan Filistin’e Arafat Duası

Can Erzincan’ımızın böyle bir olayla olumsuz anılması hepimizi derinden üzer elbette. Olayın başka bir amaçla istismarı ve can Azerbaycan için bu olayın bir vesile kılınması da bizi derinden üzer biline!” Dedi

Editör: Mehmet Yaşar Çiçek