CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, bir yıllık çalışmalarını değerlendirirken, Erzincan'a 3 önemli sürprizinin olduğunu söyledi. Sarıgül: "o olay olmasaydı şimdi gerçekleşmişti" dedi.  

Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, basın mensupları ile bir araya gelerek 1 yıllık çalışmasını değerlendirdi. 1 yıllık çalışmasını değerlendiren Sarıgül, detay vermeden yüzeysel olarak Erzincan’a 3 önemli sürprizinin olduğunu açıkladı. Erzincan net muhabirinin sorduğu 3 önemli süpriz konu başlıklarının ne olduğu sorusuna Sarıgül, açıklamasını şu şekilde yaptı.

Erzincan'da veteriner hekimden tavsiye: Evcil hayvan besleyenler dikkat etsin! Erzincan'da veteriner hekimden tavsiye: Evcil hayvan besleyenler dikkat etsin!

Sarıgül: "Bu süreç içerisinde Amerika’ya 3 defa gidip geldim, Almanya’ya 4 defa gittim geldim. Çarşamba günü tekrar Londra’ya gidip geleceğim. Çalışmalarım var devam ediyor. Ama iyi bir noktadayız. Bazen olağan üstü şartlar ve krizler buraya gelmek isteyen insanları da düşündürüyor. Ama üzerinde çalışıyorum. Can Erzincan’a hayırlı güzel müthiş sürprizler hazırlıyorum. Can Erzincan’ın gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacak. Ama takdir edersiniz ki uluslar arası projeler 1 saatte olmuyor." dedi.

SÜRPRİZLERİN PERDE ARKASI

"Sürprizlerin ana konusu yatırımlardır. Can Erzincan’da öyle yatırım planlayalım ki ilk etapta 5 bin kişi, ikinci etapta 10 bin kişi ve 15 bin kişi çalışsın. Bu çalışmalarının üzerine gidiyoruz. ben size perde arkasını söyleyeyim. İliç’te ki maden faciası olmasaydı bu  gerçekleştirmiştik. Yatırımcılar da buraya defalarca geldi gitti. Ama İliç’te ki maden faciasından sonra çünkü bu şirketler doğaya ve çevreye çok önem veren şirketler. Biz her ne kadar buranın bölgeye çok uzak olduğu, yakın olmadığını anlatsak da biraz projeyi askıya aldılar.  Ben tekrar Londra’ya gideceğim onlarla konuşmak için. Üzerinde çalışıyorum. En büyük arzum en çok üzüldüğüm olay işsizlik. Çalan telefonumun yüzde 90’ı oğluma, kızıma ve torunuma iş diyor. Şuana kadarda 380 ‘in üzerinde arkadaşımıza iş başı yaptırdık. Ama herkes kamuda çalışmak istiyor. Şuan da böyle bir imkanımız yok. Ama bizim düşündüğümüz yatırımcılar buraya gelirse onlar kamudan daha değerli, büyük yatırımcılar, büyük firmalar. Erzincan’ımıza büyük katkı sağlayacak. Sanırım 2 ay gibi bir sürede gelecekler” dedi.

  

Editör: Haber Merkezi - A