A Milli Takımımız EURO 2024 Avrupa Şampiyonası grup 2.maçında Portekiz’e 3-0 yenilerek Türk taraftarlarını hüsrana uğrattı.

Erzincanlı motor ustası kendi Off-Road aracını tasarladı Erzincanlı motor ustası kendi Off-Road aracını tasarladı

 Amilli Takımımız Portekize 3-0 yenilerek gruptaki  ikinci maçında ilk mağlubiyetini aldı.

Maçta Vincenzo Montella’nın kadro tercihleri ve Samet Akaydin’in performansı maça damga vurdu.

“KADROYU MONTELLA DEĞİL HAMİT ALTINTOP YAPIYOR”

EURO 2024 Avrupa Şampiyonası’na Gürcistan galibiyetiyle başlayan A Milli Takımımız, dün ikinci maçta Portekiz’e 3-0 mağlup oldu. Mücadeleye teknik direktör Vincenzo Montella’nın kadro tercihleri damga vururken, Samet Akaydin’in yaptığı hata da gündem oldu.

Sabah gazetesi yazarı Erman Toroğlu, Vincenzo Montella ve Samet Akaydin hakkında çok ağır ifadeler kullanırken, Hamit Altıntop’un da kadroya müdahale ettiğini iddia etti.

ERMAN TOROĞLU:

İlk maçı 3-1 kazandık. Şöyle bir baktım. Yazılara, yorumlara... Herkes vatan ve millet diyor. Bir şey oynamadık, çok tehlike gördük. İkinci gol Arda'dan inanılmaz... Bir de nadir olan üçüncü gol. Peki o gün bu yazıları yazanlar bu akşam ne yapacak merak ediyorum.

ERMAN TOROĞLU:

Neden? Öncelikle şunu belirtmek lazım: Takım olarak ne zaman hücum ediyoruz bilin ki golü yiyeceğiz. Çünkü ailecek gidiyoruz, arka tarafı hesap edemiyoruz. Araya atılan her topta ya rakipler gol atıyor ya da faul yapıp sarı kart görüyor. Takım olarak defans yapamıyoruz. Düşünün Portekiz 3-0 galip nasıl hep beraber defans yapıyorlar.

ERMAN TOROĞLU:

Arkada oynayan Pepe bizim takımda oynayan çoğu topçunun dedesi. Ama o 'Dede' bir tane top sektirmedi. Neden? Futbol yalnız fizik değil, aynı zamanda beyin işidir.

ERMAN TOROĞLU:

Arda'yı neden ilk 11'de oynatmazsın anlamak mümkün değil. Arda belki çok koşuyor gözükmüyor. Ama topu inanılmaz güzel koşturuyor. Arda, Portekiz Milli Takımı'nda olsaydı dün gece banko ilk 11'de çıkardı. 

ERMAN TOROĞLU:

Ama ben tahmin ediyorum ki bakınız tahmin ediyorum diyorum. Bizim teknik direktör kadro tercihlerinde etkili değil. Çünkü orada Hamit Altıntop var. Büyük ihtimalle bu işe burnunu sokuyor.

ERMAN TOROĞLU:

Mağlup olursun kimse bir şey diyemez ama bu tarz oyunla değil. Adamlar 3-0'dan sonra frene bastılar. Biraz tempo yapsalar 5-6 olacak.

ERMAN TOROĞLU:

Ayrıca Portekiz takımının en iyi oyuncusu belinden sakatlanarak çıktı. Kimdi o, Samet!.. 

ERMAN TOROĞLU:

Dua edelim Gürcistan maçında o son dakika golünü attık. Belki o golle bir üst tura çıkacağız.

ERMAN TOROĞLU:

Hakem maçı yakından idare etti ve doğru kararlar verdi.

Kaynak: Haber Merkezi