700 Bin Liradan başlayan sıfır araç fiyatları şok etkisi yarattı! 700 Bin Liradan başlayan sıfır araç fiyatları şok etkisi yarattı!

65 yaş üstü vatandaşlar  ücretsiz halk otobüslerine binebilecekmi? sorusuna Muğla Belediyesinden  sevindirici bir haber gelerek o soru karşılık bularak o sorun çözüldü.

Bu kampanya diğer belediyelere örnek olmalı.Muğla'da  yaşayanlar ücretsiz toplu taşıma kullanabilecek.

 Özellikle Muğla'da şoför esnafının "Özel Halk Otobüslerini ücretsiz kullanan 65 yaş üstü yolcuların yalnızca ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıyacak, diğer günler ücretsiz taşıma yapmayacak" kararı alması üzerine ülke genelinde şoförler ve vatandaşlar arasında büyük sorunlara yol açtı. Bu kriz, Muğla’da Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün tarafından çözüldü.

BELEDİYE TARAFINDAN ÖDENECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi vatandaşların büyük sorunlar yaşadığı toplu taşıma ile ücretsiz seyahat hakları ile ilgili yeni bir çalışma başlattı. Bu çalışma doğrultusunda hem şoför esnafının hem de vatandaşların mağdur olmaması için ücretsiz taşımada ortaya çıkan fark Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenecek. Bu şekilde hem şoför esnafının maddi kaybının önüne geçilecek hem de vatandaşlar ücretsiz taşıma hizmetinden sorunsuz olarak faydalanacak.