25 Mart 2009 tarihinde helikopterin düşmesi sonrası yanında ki 5 kişiyle birlikte hayatını kaybeden Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 15. yılında dualarla anıldı.

G Jd Hmh8 X Q A A Zog T

25 Mart 2009 tarihinde yerel seçim öncesi düzenlenen mitinglerde vatandaşlarla bir araya gelmek için kiraladıkları helikopterle mitinge gitmek üzere yola koyulan Muhsin Yazıcıoğlu, helikopterin düşmesi üzerine Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde hayatını kaybetti.

Tmpi94G6P9T

Yazıcıoğlu vefatının ardından, 31 Mart 2009'da Kocatepe Camisi'nden ebediyete uğurlandı. Türkiye Büyük Millet Meclisinde düzenlenen törende, Türk bayrağına sarılı tabutunun üzeri, sevenleri çiçekler bırakıldı. Yazıcıoğlu’nun naşı, Taceddin Dergahı'na defnedildi.

Büyük Birlik Partisi'nin kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu, siyasi hayatı boyunca yaptığı bazı açıklama ve söylemleri de hafızlardan silinmedi.

İşte Yazıcıoğlu'nun akıllara kazınan sözlerinden bazıları:

"Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için, bu kadar fırıldak olmaya gerek yok.", "Ben devlete, millete kurşun sıkanlara değil, 'Ben okumak istiyorum' diyenlere af istiyorum." ve "Firavun'a karşı çıkmak yetmez, Musa'nın yanında olmak gerekir.", "Kan dökmeyi seven bir millet değiliz ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz." sözleri hem hayatta olduğu dönem hem de vefatı sonrası hafızlardan silinmedi.

G Jd Hmh3 Wo A A Qo5

TBMM salı günü toplanacak, Erzincan-İliç maden kazası araştırma komisyonu çalışmaya başlayacak TBMM salı günü toplanacak, Erzincan-İliç maden kazası araştırma komisyonu çalışmaya başlayacak

Büyük Birlik Partisi’nin Genel Başkanı Mustafa Destici, Partininin kurucu başkanı Yazıcıoğlu’nu kabri başında anarak “Şehadetinin 15.sene-i devriyesinde kurucu liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu Başkanımızı rahmetle ve özlemle yâd ediyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun. Yolu yolumuz, davası davamız, partisi partimiz, ocağı ocağımızdır.”ifadelerine yer verdi.