Erzincan’da yaşayan Güler ailesinin ilk çocuğu SMA hastası Nilperi için düzenlenen doğum günü partisi yoğun katılımla kutlandı.

Erzincan’dan 7 proje TUBİTAK yarışmasına seçildi Erzincan’dan 7 proje TUBİTAK yarışmasına seçildi

F056Cbbb Bde5 44Cc Bc9C 82B964907134

Düzenlenen etkinliğe Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan, MHP KAÇEP Başkanı Şeydanur Adıgüzel Sarıgül ve çok sayıda vatandaş katıldı.

6Aee8B39 68C5 490B B654 B491C9B74566

Nilperi'nin annesi Pınar Güler, canlı bağlantı ile etkinliğe katılırken, ekrandaki Nilperi'yi gören çocuklar sevinçlerini gizleyemedi. Her bir detayın düşünüldüğü etkinlikte, konuşmaların yanı sıra çeşitli ikramlar ve çekilişler de düzenlendi.  Başkan Bekir Aksun program sonunda kalan hediye çeklerini çocuklar için satın alarak, yüzleri güldüren bir jestte bulundu.

18F7F412 De50 4D35 94B8 Ce8191D038B7

"Erzincan'a Nilperi'nin tedavisini karşılamak yakışır"

Etkinlikte konuşma yapan Milletvekili Karaman, "Nilperi Erzincan için çok değerli. Bugün 1 yaşında, nice güzel ömürleri olsun. Ben milletvekili olarak elimden gelen her şeyi yapacağımı açıklamak istiyorum. Erzincan'a Nilperi'nin tedavisini karşılamak yakışır.  Sağlık Bakanlığı tarafından bu ilacın tedavisi kabul edildi. Erzincanlı iş adamları ve bizler birleşerek Nilperi'nin tedavisini en kısa sürede yaptırmak isityoruz. Ben de yarım maaşımı, yani elli bin lirayı bağışlıyorum.  Nilperi artık 1 yaşında çok kısa sürede tedavi olması gerek. Erzincan'a sesleniyorum:  Nilperi'ye destek olmanızı istiyoruz, biz de olacağız siz de olacaksınız. Nilperi'yi nice yaşlara kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi