Nilperi, sadece 21 günlükken SMA tip-1 teşhisi konuldu. Bu nadir olarak meydana gelen genetik hastalık, bebeklerin kaslarında ilerleyici bir kayba neden olarak hayatlarını tehdit ediyor.

Erzincan’da ‘10 Aralık İnsan Hakları Günü’ özgürlük yürüyüşü düzenlenecek! Erzincan’da ‘10 Aralık İnsan Hakları Günü’ özgürlük yürüyüşü düzenlenecek!

support women's rights (1)

Nilperi'nin sağlığı için gereken tedavi maliyeti oldukça yüksek ve aile, tedavi masraflarını karşılayabilmek için toplumdan destek bekliyor. Nilperi şu anda sekiz buçuk aylık ve tedavi olmadan önce daha fazla kas kaybı riskiyle karşı karşıya. SMA TİP-1 hastalığının etkilerini durdurabilen Zolgensma Gen Tedavisi, Nilperi'nin sağlığına kavuşması için tek umut. Ancak, tedavinin maliyeti oldukça yüksek ve aile 1 Milyon 819 Bin Dolarlık bir kaynağa ihtiyaç duyuyor. Nilperi'nin sağlığına kavuşabilmesi için tedaviye ulaşması gereken süre kısıtlı; bu nedenle maddi destek acil bir gereklilik haline geldi. Nilperi'nin ailesi, toplumun duyarlılığı ve desteği ile kızlarının tedavisini sağlamak istiyor. Yardımda bulunmak isteyenler için Valilik tarafından onaylanan bir IBAN hesabı açıldı: (TR14 000100 0116 7931 3115 5005). Aile, bağışta bulunanların yanı sıra, bu önemli yardım çağrısını çevrelerindeki diğer kişilere duyurarak Nilperi'ye umut olmalarını bekliyor.