Erzincan’ın en büyük semt pazarı Cumartesi pazarında en yüksek fiyatlı sebze biber oldu. İşte pazarın güncel fiyatları... 

Erzincan’da bir motorsiklet kazası daha! Erzincan’da bir motorsiklet kazası daha!

Erzincan’ın en büyük semt pazarı Cumartesi pazarında en yüksek fiyatlı sebze biber oldu. Pazarda hareketlilik olmadığı gözlenirken vatandaşın fiyatlardan yana şikayetleri oldu.

Pazarcı esnafı üretim olmadığı fiyatların yüksel olduğunu ifade etti: “salkım domatesimiz 50 lira, çerimiz 60 lira, köy biberimiz 70 lira, patlıcanımız 60 lira, kabak 30 lira, çarliston biber 70 lira, salatalık 30 lira, yerli lahana 15 lira, cimin yeşil biber bağı 15 lira olarak satıyoruz. En pahalı ürünümüz biberlerdir. Ürünlerin pahalı olması halkın üretmemesiyle alakalıdır. Halk üretmiyor. Dışarıdan geliyor. Yerlide daha düşeceğini sanmıyorum. En baba düşeceği 40 lira, 30 lira. Daha eskisi gibi 10 liraya, 15 liraya alamayız. Bunun fidesi bile pahalı. Bunun ilacı pahalı, tarlası var, gübresi var. Her şey pahalı olduğu için artık üretim durdu. Tarlaya bir gübre atacak torbası 600 lira, 700 lira. Bunun mazotu var. Mazot 45 lira. Bir işçiyi çağırıyorsun bin liraya çalışıyor. Çalışacak adam bulamıyoruz. Pazarda tezgaha koyacak adam bulamıyorum.” Dedi.

Ayrıca pazarda Kastamonu Taşköprü sarımsak kilosu 200 tl olarak satılıyor.