Hava City'nin paylaşımında aktarılan bilgiye göre Çarşamba gecesi başlıyor, pazartesi sabaha kadar sürecek. 

Afrika üzerinden yurdumuza gelen sıcak hava dalgası nedeniyle vatandaşlarımız çok zor günler geçirmeye başladı. 

Uzmanlardan Türkiye'nin merakla beklediği o haber işte sonunda geldi. Haber, meteoroloji güvenilir kaynak Hava City tarafından duyuruldu. Hava City'nin paylaşımında aktarılan bilgiye göre Çarşamba gecesi başlıyor, pazartesi sabaha kadar sürecek.

Hava City tarafından gerçekleştirilen paylaşımda şu ifadeler kullanıldı: 

Yolun Sonu Bayram Olsun Yolun Sonu Bayram Olsun

"İstanbul'da iç kesimler ve denizden uzak ilçelerle sınırlı sıcak hava dalgasından Perşembe günü tamamen kurtuluyoruz. Çarşamba gecesinden Pazartesi sabahına kadar püfür püfür Poyraz var. İç kesimlerdeki şehirlere yağışlar geliyor. Gün içindeki diğer açıklamalarımı bekleyin " 

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6-8 derece üstünde olduğunu söyleyen NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, "Sıcak hava dalgası oldukça erken geldi. Ama Mart-Nisan-Mayıs aylarında da bu sıcak hava dalgasının etkisinde kaldık. Şu anda sıcaklıklar ortalamanın 6-8 derece üstünde. İstanbul'un Marmara'nın Ege'nin en sıcak günü bugün. İstanbul gölgede 35 dereceye kadar çıkıyor. Bursa, Balıkesir 38-39'lara kadar çıkacak. İzmir 38, Aydın 42, Antalya 40'a yakın. Adana 41, Ankara, Bolu tarafları 34 civarında ama şu anda biz güneşin altındayız ve 45 derece hissediyoruz o sıcaklığı güneşin altında bir 10 derece daha eklemek gerekiyor sıcaklığa. Dezavantajı şu hafif esiyor rüzgarlarda serinlik vermiyor." dedi.

Çarşamba ve perşembe günleri de sıcak havanın etkili olacağını belirten Çalışkan, Türkiye genelinin iki gün daha sıcak hava dalgasının etkisinde olacağını cuma gününden itibaren ise sıcaklıkların düşmeye başlayacağını söyledi.

YAĞMURLAR GERİ GELİYOR!
Sıcaklıklarınb ardından sağanak yağışların bazı bölgelerde etkili olacağını söyleyen Çalışkan, "Anadolu'da yağmurlar yenden başlıyor. Ani ve şiddetli gelen yer yer su baskınlarına neden olan yağmur yeniden başlıyor. İç Ege'de, Isparta'da Ankara, Bolu, Eskişehir taraflarında yine sağanak yağmurlar var. Hatta bu yağışlar cumadan önce perşembe günü de az noktada başlayacak." dedi.

Sağanak Yağışlar Geri Dönüyor

Editör: Haber Merkezi - SK