Erzincan Sağlık İl müdürlüğü tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması nedeni ile halı saha futbol turnuvası düzenlendi. Düzenlenen turnuva Erzincan Belediyesi spor tesislerinde gösteriş maçı ile  start aldı. Turnuvada 24 takım yer almaktadır. Turnuva 6’şar takımlardan oluşan 4 grup halinde yapılacak. Gruplardan puan usulü ilk iki takım bir üst gruba çıkarılacak.

Erzincan'da düzenlenen operasyonda uyuşturucu tacirlerine darbe! Erzincan'da düzenlenen operasyonda uyuşturucu tacirlerine darbe!

Turnuva sağlık müdürlüğünün oluşturduğu bir takımı ile valilik ve il müdürlerimizden oluşan bir gösteriş maşı ile turnuvaya start verdi.

Erzincan Sağlık İl Müdürü Dr. Cihan Tekin, turnuva hakkında bilgiler verdi. Dr. Tekin:”Sağlık camiası olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı nedeni ile hem cumhuriyetimiz kuruluşunun  kutlamasını anlamlı kılmak hem de sağlıkçı arkadaşlarımızı bir araya getirmek birlik beraberlik içerisinde onlarında uyumluluğun sağlanması ve birlik beraberlik sergilenmesi  amaçlanmıştır. Bu anlamda bir futbol turnuvası düzenledik. Bu kapsamda çeşitli hastanelerden, ilçelerden katılan takımlar ile birlikte toplamda 24 takım olacak. İnşallah bir aylık süreç içerisinde 4 ayrı grup içerisinde 6 takımın yer aldığı turnuvada ilk olarak ilk iki takımın puan usulü gruptan çıkacak. Ardından da çeyrek filan yarı filan ve final maçı ile turnuvamızı taşlandırmış olacağız. Şuanda açılış maçını temsili olarak biz turnuvadan önce il sağlık müdürlüğü karma ekibi ile birlikte vali yardımcımızın, vali beyin özel kalem müdürünün ve çeşitli il müdürlerimizin bir araya gelmiş valilik takımı ile birlikte açılış maçını yapıyoruz. Ardından turnuvanın ilk maçı yapılacak” dedi.

Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, turnuvanın hayırlara vesile olmasını diledi. İzci: “Cumhuriyetimizin 100. Yılı vesilesi ile düzenlenen il sağlık müdürlüğü tarafından 24 takımın katıldığı bir futbol turnuvasında bir araya geldik. Bizde bu organizasyon kapsamında sağlık müdürlüğünün bir takımı ve valilik ve il müdürlerimizden oluşan bir takımla beraber bir açılış maçı yapacağız. Turnuvanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ben bu vesile ile cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyorum.”