AK Parti Erzincan Üzümlü ilçe belediye başkan adayı ve meclis üyesi adayları! AK Parti Erzincan Üzümlü ilçe belediye başkan adayı ve meclis üyesi adayları!

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, Uluköy'de faaliyet gösteren alabalık kuluçkahane tesisini ziyaret etti.

Erzincan sınırları dahilinde su kaynakları potansiyelinin verimli şekilde kullanılması, su ürünleri yetiştiriciliğinde sürdürülebilirliğin sağlanarak kaliteli/güvenli gıda temini için, su ürünleri yetiştiriciliği önem arz ediyor.

Mevcut tesisleri ve imkanlarıyla önemli potansiyele sahip Erzincan bölgesi için tatlı su balıkçılığında da gelecek vadediyor. Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de mevcut tesislere düzenli ziyaretlerde bulunularak kalitenin korunması ve üretimin sürdürülebilirliği için çeşitli kontroller yapıyorlar. 

 İşletme müdürü su ürünleri mühendisi Sinan Ebinç, İl Müdürü Şahin’e  tesiste uyguladığı modern üretim teknikleri ve yeni çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. İl Müdürü Şahin, tesisteki başarılı çalışmaların sektörde bir örnek teşkil ettiğini ifade ederek, işletme sahibine hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulundu.