Basın toplantısında, Erzincan ve Türkiye genelindeki seçim kampanyalarını değerlendiren Sarıgül, Erzincanlılardan CHP Belediye Başkan Adayı Özge Vataner Özege için destek istedi.

 Sarıgül, iktidar partilerinin “Bize oy vermezseniz hizmet gelmez” şeklindeki sözlerini, “Demokrasilerde böyle şey olmaz. Halkımızın vicdanı bu adaletsizliği kaldırmaz,” diyerek eleştirdi.

Sarıgül, seçmene oylarını kullanma çağrısında bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“1 Nisan’da herkes Erzincan’ı konuşacak”

“Geçmişte hangi partiye oy vermiş olursanız olun mührü altı oka basın halkçı belediyecilikle tanışın. Mührü altı oka basın can Erzincan’a kadın eli değsin. Erzincan’ımızın çehresi değişsin. Özge Başkan bu görevi en iyi biçimde yapar.

“Özge başkan, beceriklidir, yüreklidir”

Herkesin hakkını ve hukukunu korur. Herkesin başkanı olur. Daha çok hizmet yapar, daha iyi hizmet yapar.  İsraf ve gösteriş yapmaz, yaptırmaz. Betona değil toprağa, binaya değil yeşil alana öncelik verir. Erzincan’da tek bir insanı dahi aç ve açıkta bırakmaz. Özge Başkan, beceriklidir, yüreklidir, tam tamına bir Erzincanlıdır.

“Erzincan’a 24 ayar bir başkan geliyor!”

Esnafın para kazandığı, çiftçinin cebinin para gördüğü, emeklilerin huzur içinde yaşadığı, kadınların rahat ettiği, gençlerin mutlu olduğu bir Erzincan yola çıktı geliyor. Erzincan’a adil, vicdanlı ve merhametli bir başkan geliyor. Erzincan’a Özge Başkan geliyor!”

Erzincan’daki Vasgirt Deresi karların erimesiyle yeniden canlandı Erzincan’daki Vasgirt Deresi karların erimesiyle yeniden canlandı